
Fotó: Pinti Attila
Nem haladt megfelelően a csíkszeredai Pacsirta sétányon elkezdett felújítás, több akadály is hátráltatta a munkát, amelyet idén be kellene fejezni. A nyári útkarbantartás is késésben van, többletmunkára volt szükség a Müller László utcában.
2019. október 21., 09:132019. október 21., 09:13
A vártnál jobban elhúzódott a csíkszeredai Pacsirta sétány felső részének felújítása, amit a korábbi elképzelések, és a helyszínen kihelyezett tábla szerint is három hónap alatt kellet volna befejezni.
Fotó: Pinti Attila
Rögtön újabb akadályokkal szembesültek, mivel
Ezek vasbeton szerkezetét pedig először fel kellett törni ahhoz, hogy megfelelő alapozás készüljön a leendő parkoló számára. Noha a parkolók térkövezése megtörtént, és a szegélyköveket is kirakták, a munkálat továbbra sem halad megfelelően. Mint Buzogány Károly, a kivitelező ING Service Kft. igazgatója kérdésünkre elmondta,
Fotó: Pinti Attila
Ottjártunkkor éppen az ehhez szükséges árkokat ásták az áramszolgáltató vállalat által megbízott munkások. Buzogány szerint ha elhárul az akadály, idén befejezik a felújítást, az úttestet aszfaltozásra készítik elő, a bevezető szakaszon járdákat kell újraépíteni. A felújítás a Pacsirta sétány felső részét, a Testvériség sugárúti 22-24-26-os számú tömbházak mögött a Nárcisz sétányhoz vezető mellékutcát, és a Nárcisz sétány 1-es számú tömbháza mögötti övezetet érinti. Ott új aszfaltburkolat készül, esővízelvezető-rendszer, parkolók és korszerű közvilágítási rendszer létesül.
Fotó: Pinti Attila
Több parkoló szabadult fel a városban a tavaszi garázsbontások nyomán, ezek egy részét a nyári útkarbantartás során leaszfaltozták, és új járdákat is építettek körülöttük. Nyáron a Nárcisz sétány alsó szakaszán, és a Fenyő utca 9. számú tömbház belső udvarán is elkészültek az új parkolók, jelenleg a Müller László és a Szentlélek utcák kereszteződése közelében aszfaltozásra készítenek elő egy másik, szintén lebontott garázsok helyén maradt parkolót.
A Müller László utcában a rövid határidős burkolatjavításból két hónapig elhúzódó felújítás lett,
– tájékoztatott Pataki László. A polgármesteri hivatal illetékese szerint ez a nyári útkarbantartást is hátráltatta, így nem készült el a Szentkirály utca tervezett javítása.
Fotó: Pinti Attila
Ugyanakkor a Mérleg utcában,
Az elkövetkező időszakban viszont leaszfaltozzák a Pacsirta és Nárcisz sétányok között a sportpálya melletti mellékutcát, illetve a festő Nagy István utcában egy szakaszt készülnek leaszfaltozni – tudtuk meg.
Élete megtiszteltetésének tartja a kezdeményezők felkérését, rendkívül hálás érte.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
Legalább tíz komolyan vehető államfőjelöltre érkezett javaslat, de a döntést végül a Tisza Párt frakciójának és az Országgyűlésnek kell meghoznia – közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn Facebook-oldalán.
Elérte a 30 százalékot a munkálatok készültségi szintje a Nagyszeben–Pitești autópálya (A1) Bojca 1. alagútjánál – közölte hétfőn a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Vizsgáznak kedden országszerte a pedagógusok a címzetes tanári állásokért, Székelyföldön mintegy 2300 jelentkezővel. A határozatlan idejű állásokért több helyen erős a túljelentkezés, különösen az óvodapedagógusi, tanítói és testnevelői posztoknál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) 206 bírságot szabott ki összesen több mint egymillió lej értékben és 161 figyelmeztetést adott a román tengerparti üdülőhelyeken július 13. és 19. között végzett ellenőrzések során.
Az ország nagy részéhez hasonlóan Hargita megyében is figyelmeztető sztrájkot tartottak hétfőn a kórházakban. Az általános sztrájk kirobbantása attól függ, hogy a héten kapnak-e kormányígéreteket követeléseikre – mondta a Sanitas megyei vezetője.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.
Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.
3 hozzászólás