
Nagyon ráférne a komolyabb javítás a gyergyószentmiklósi utakra. Archív
Fotó: Gergely Imre
Tűzoltómódszerrel dolgoznak: ha valahol keletkezik egy nagyobb gödör, azt betömik, de egyéb jelentősebb karbantartási munkálatok nem történnek idén Gyergyószentmiklóson. Gyilkostón viszont lényegesen javult a helyzet, igaz, az országos útügynek köszönhetően.
2022. július 31., 12:022022. július 31., 12:02
„Kicsiben, amit tudunk, csinálgatunk” – válaszolta Len Emil, Gyergyószentmiklós alpolgármestere arra kérdésre, hogy mi a helyzet a nyári útkarbantartással kapcsolatosan a város területén. Mint részletezte, feldolgozandó anyag lenne:
A gond az – mutatott rá –, hogy a városban zajló csatornázási és ivóvízhálózati felújítási munkálatok ütemtervét nem ő állítja össze, nincs erre rálátása.
Ahol nagyobb gödrök keletkeznek az úttesten, azokat betömik, ez történik például a Testvériség sugárúton. Az alpolgármester arra is kitért, hogy van raktáron a korábban felmart aszfaltból is, ezt a pár éve vásárolt aszfaltkészítő géppel újra tudják hasznosítani.
Nemrégiben új aszfaltszőnyeg került az addig igencsak rossz állapotba került, Gyilkostón átvezető út egy nagyobb szakaszára. Len Emil ezzel kapcsolatban ismertette, hogy
Ez idén tavasszal valósult meg végül, és miután átadták, az útügy terített új aszfaltburkolatot az érintett útszakaszra. Egyúttal jelezte, a tervek szerint jövőre itt látványosabb modernizálás valósul majd meg.
A közlekedési minisztérium közvitára bocsátott egy rendelettervezetet a járműkategóriák és a július 1-jétől alkalmazandó úthasználati díj (rovinieta) jóváhagyásáról, amely az EURO kibocsátási normától is függ majd.
Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.
A Richter-skála szerint 3,5-as erősségű földrengés történt szombaton 8 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) rövid távú célja egy olyan kormányzati konstrukció kialakítása, amelyben felelősséget vállal, középtávon pedig 2028-ra politikai alternatívát akar felépíteni.
Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökével, Ilie Bolojannal tárgyalt szombaton Temesváron a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga jelzésű riasztást adott ki felhőszakadás miatt öt megyére, és sárga jelzésű riasztást felhőszakadás, jégeső és viharos szél miatt 19 megyére, valamint Bukarestre.
Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.
2 hozzászólás