
Különleges helyzet. Egyelőre elektronikusan kell elküldeni a dokumentumokat
Fotó: Pál Árpád
Hargita Megye Tanácsa úgy döntött, hogy nem változtatnak a leadási határidőn, így március 26-án délig várják pályázni akaró civil szervezetek elektronikusan leadott dokumentációit.
2020. március 23., 18:112020. március 23., 18:11
2020. március 23., 18:522020. március 23., 18:52
A nagyobb városok példáját követve nem hosszabbította meg Hargita Megye Tanácsának vezetősége a civil szerveztek számára meghirdetett pályázatok leadási határidejét, hiszen
– fejtette ki lapunknak Bíró Barna Botond, az intézmény alelnöke. Éppen ezért továbbra is március 26-án délig várják a dokumentációkat.
A tisztségviselőtől megtudtuk, hogy a megyei önkormányzat legutóbbi ülésen némileg leegyszerűsítette a pályázást. A legfontosabb intézkedés, hogy
Szintén lényeges, hogy a megyei tanács eltekint azon igazolásokat bemutatásától, amelyeket a bíróságoktól kell igényelni. Fontos, hogy az adott szervezet csak a 2018-as pénzügyi mérlegét kell bemutassa, a következő évit a szerződéskötésre kell magával hozza, akárcsak az elektronikusan elküldött többi dokumentumot.
Bíró Barna Botond arra buzdít mindenkit, hogy használja ki a hátralévő időt és mielőbb adja le a pályázatát.
Április 16-ig igényelhető a Szülőföldön magyarul program támogatása a mipont.hu felületen. Az adatok helyes beírására figyelni kell, esetenként a bankszámlaszám kapcsán lehet félreértés. Mi történik, ha helytelen bankszámlaszámmal adta le valaki?
A Romsilva jutalomban részesítette az erdészt, aki eltűnésük után egy nappal megtalálta az erdőben a két dicsőszentmártoni kislányt.
Idén márciusban 4,7 százalékkal több új személyautót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 harmadik hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) szerdán közzétett előzetes adataiból.
Törvénytelen munkálatokat tártak fel a hatóságok egy Hargita megyei természetvédelmi területen, az ügyben feljelentést tettek.
Törvénytelenül kihelyezett fémsorompónak ütközött egy autó Dicsőszentmártonban, ami miatt jelentősen megrongálódott. A rendőrség szerdán indított vizsgálatot az ügyben, a feltételezett elkövetőt pedig 24 órára őrizetbe vették.
Felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy 32 éves, Brassó megyei férfi, akit a rendőrök Gyergyóholló térségében állítottak meg. Az ellenőrzés során kiderült, hogy nem rendelkezett érvényes vezetői engedéllyel, ezért bűnügyi eljárás indult ellene.
Mintegy 40 banival csökkent a gázolaj literenkénti ára szerdán, egyelőre az OMV és a Petrom-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdai előrejelzése szerint csütörtök reggeltől szombat estig a szél erősödése és jelentősebb mennyiségű csapadék várható az ország nagy részén, hegyvidéken havazásra is számítani lehet.
Az ukrán-román védelmi együttműködés lehetőségeiről, főként harci drónok közös fejlesztéséről és gyártásáról tárgyalt Radu Miruță védelmi miniszter kedden a hivatalában Szerhij Bojev ukrán védelmi miniszterhelyettessel.
Oana Țoiu külügyminiszter Kijevben, az uniós külügyminiszterek informális tanácskozásán megerősítette, hogy Románia továbbra is támogatni fogja Ukrajnát – tájékoztatta az Agerprest kedden a külügyminisztérium.
szóljon hozzá!