Hirdetés
Hirdetés

Nem tudtak megegyezni, továbbra sincs terület, ahová bölcsődét lehetne építeni

Típusterv van, Gyergyószentmiklóson viszont továbbra is a helyszín keresésnél tartanak az államilag finanszírozott bölcsődeépítés ügyében •  Fotó: RMDSZ.ro

Típusterv van, Gyergyószentmiklóson viszont továbbra is a helyszín keresésnél tartanak az államilag finanszírozott bölcsődeépítés ügyében

Fotó: RMDSZ.ro

Nem sikerült megállapodnia a gyergyószentmiklósi városvezetésnek és a helyi örmény katolikus plébániának annak a  területnek a megvásárlásáról, amelyre egy új bölcsőde építését tervezték. A város több mint egy éve, az elsők között került be azok közé a települések közé, ahol a kormány bölcsődéket építene, de ehhez az önkormányzat még mindig nem tudott telket biztosítani.

Gergely Imre

2022. október 13., 08:382022. október 13., 08:38

2022. október 13., 11:002022. október 13., 11:00

Gyergyószentmiklós önkormányzatának nincs a tulajdonában olyan telek, amely megfelelne a tervezett bölcsőde építéséhez, ezért van szükség területvásárlásra ennek érdekében.

Hirdetés

A város által megbízott értékbecslő 17 euró/négyzetméteres árban állapította meg annak az 50 áras teleknek az értékét, amely a Hóvirág és a Gödrös utca között található, és amely az örmény katolikus plébánia tulajdonában van. Ezt az értéket rögzítették abban a tanácsi határozatban is, amellyel a testület három tagját kinevezték abba a bizottságba, amelynek a feladata lett volna az adásvételről megegyezni a plébániával.

Megegyezés azonban nem született, mivel az ajánlatot sem a helyi egyházközösség, sem a gyulafehérvári egyházi főhatóság nem találta megfelelőnek.

Nem is volt egyeztetés

Gál Hunor plébános megkeresésünkre elmondta, a 17 eurós árnál jóval többet ér az illető telek, ők 20 euró/négyzetméteres árat kértek volna érte. Mint kifejtette:

lényegében nem is került sor igazi egyezkedésre, a város által kijelölt bizottság nem tárgyalhatott magasabb árról, így nem történhetett meg az adásvétel annak ellenére sem, hogy az eredeti árból a plébánia hajlandó lett volna engedni valamennyit.

„Nyitva áll a kapu, amennyiben a város hajlandó módosítani az ajánlatán, mi nyitottak vagyunk arra, hogy tárgyaljunk az adásvételről” – szögezte le Gál Hunor. Megjegyezte továbbá, hogy ugyan még tavaly év végén volt érdeklődés a városvezetés részéről a telek megvásárlása iránt, de csak idén júliusban jelezték, hogy konkrétan beszélnének erről.  

Elúszott ez a vásár

Jelenleg úgy tűnik, elúszott ez a vásár – mondta a tárgyalóbizottság egyik tagja, Antal Szabolcs önkormányzati képviselő. Hozzátette:

nekik a tanácshatározat értelmében nem volt hatáskörük arra, hogy a 17 eurónál magasabb árat ajánljanak.

Mint közölte, az egyik beszélgetésen szóba került az is, hogy Csíkszentdomokoson volt egy hasonló telekvásár, ahol azonban a helyi önkormányzat végül az értékbecslő által megállapított értéknél magasabb és az eladó által is elfogadható áron meg tudta vásárolni az adott ingatlant. Antal megjegyezte, hogy

mivel már múlt év végén téma volt a terület keresése a bölcsőde számára, sokkal hamarabb kellett volna ebben az ügyben lépnie a városházának.

Így most azzal kell szembesülniük, hogy továbbra sincs megfelelő terület a kormányprogramból finanszírozott bölcsődeépítéshez.

A témával kapcsolatban a városházának is elküldtük kérdéseinket, amire György János szóvivőtől azt a választ kaptuk, hogy a bölcsődéhez szükséges telek ügyéről a jövő heti tanácsülésen fognak újra beszélni.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 27., szombat

30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet Székelyföldön is

A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.

30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet Székelyföldön is
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Már az előrendeléssel alaposan felkavarta a videójáték-ipar állóvizét a GTA 6

A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.

Már az előrendeléssel alaposan felkavarta a videójáték-ipar állóvizét a GTA 6
2026. június 27., szombat

Nem ukrán hanem romániai, spanyol és olasz cégek építhetik a SAFE-programból finanszírozott autópályákat

A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.

Nem ukrán hanem romániai, spanyol és olasz cégek építhetik a SAFE-programból finanszírozott autópályákat
2026. június 27., szombat

Testvérvárossá vált Nyárádszereda és Zalaegerszeg

Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.

Testvérvárossá vált Nyárádszereda és Zalaegerszeg
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Bolojan: 40 százalékkal csökkent a deficit az első öt hónapban

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.

Bolojan: 40 százalékkal csökkent a deficit az első öt hónapban
2026. június 27., szombat

A vörös hőségriadó miatt a mentőegységek készültségének fokozását is kéri az egészségügyi minisztérium

A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.

A vörös hőségriadó miatt a mentőegységek készültségének fokozását is kéri az egészségügyi minisztérium
2026. június 27., szombat

Az RMDSZ szavazataival a Grindeanu-kormány gond nélkül megkapná a parlament bizalmát Craiova polgármestere szerint

Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.

Az RMDSZ szavazataival a Grindeanu-kormány gond nélkül megkapná a parlament bizalmát Craiova polgármestere szerint
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Elfogadta a kormány Hargita megye címerét

Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.

Elfogadta a kormány Hargita megye címerét
2026. június 27., szombat

Üzlethelyiség gyúlt ki ki Erdőszentgyörgyön

Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.

Üzlethelyiség gyúlt ki ki Erdőszentgyörgyön
2026. június 27., szombat

Közel négymillió lejre bírságoltak a fogyasztóvédők

Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).

Közel négymillió lejre bírságoltak a fogyasztóvédők
Hirdetés