Hirdetés
Hirdetés

Nem tudtak megegyezni, továbbra sincs terület, ahová bölcsődét lehetne építeni

Típusterv van, Gyergyószentmiklóson viszont továbbra is a helyszín keresésnél tartanak az államilag finanszírozott bölcsődeépítés ügyében •  Fotó: RMDSZ.ro

Típusterv van, Gyergyószentmiklóson viszont továbbra is a helyszín keresésnél tartanak az államilag finanszírozott bölcsődeépítés ügyében

Fotó: RMDSZ.ro

Nem sikerült megállapodnia a gyergyószentmiklósi városvezetésnek és a helyi örmény katolikus plébániának annak a  területnek a megvásárlásáról, amelyre egy új bölcsőde építését tervezték. A város több mint egy éve, az elsők között került be azok közé a települések közé, ahol a kormány bölcsődéket építene, de ehhez az önkormányzat még mindig nem tudott telket biztosítani.

Gergely Imre

2022. október 13., 08:382022. október 13., 08:38

2022. október 13., 11:002022. október 13., 11:00

Gyergyószentmiklós önkormányzatának nincs a tulajdonában olyan telek, amely megfelelne a tervezett bölcsőde építéséhez, ezért van szükség területvásárlásra ennek érdekében.

Hirdetés

A város által megbízott értékbecslő 17 euró/négyzetméteres árban állapította meg annak az 50 áras teleknek az értékét, amely a Hóvirág és a Gödrös utca között található, és amely az örmény katolikus plébánia tulajdonában van. Ezt az értéket rögzítették abban a tanácsi határozatban is, amellyel a testület három tagját kinevezték abba a bizottságba, amelynek a feladata lett volna az adásvételről megegyezni a plébániával.

Megegyezés azonban nem született, mivel az ajánlatot sem a helyi egyházközösség, sem a gyulafehérvári egyházi főhatóság nem találta megfelelőnek.

Nem is volt egyeztetés

Gál Hunor plébános megkeresésünkre elmondta, a 17 eurós árnál jóval többet ér az illető telek, ők 20 euró/négyzetméteres árat kértek volna érte. Mint kifejtette:

lényegében nem is került sor igazi egyezkedésre, a város által kijelölt bizottság nem tárgyalhatott magasabb árról, így nem történhetett meg az adásvétel annak ellenére sem, hogy az eredeti árból a plébánia hajlandó lett volna engedni valamennyit.

„Nyitva áll a kapu, amennyiben a város hajlandó módosítani az ajánlatán, mi nyitottak vagyunk arra, hogy tárgyaljunk az adásvételről” – szögezte le Gál Hunor. Megjegyezte továbbá, hogy ugyan még tavaly év végén volt érdeklődés a városvezetés részéről a telek megvásárlása iránt, de csak idén júliusban jelezték, hogy konkrétan beszélnének erről.  

Elúszott ez a vásár

Jelenleg úgy tűnik, elúszott ez a vásár – mondta a tárgyalóbizottság egyik tagja, Antal Szabolcs önkormányzati képviselő. Hozzátette:

nekik a tanácshatározat értelmében nem volt hatáskörük arra, hogy a 17 eurónál magasabb árat ajánljanak.

Mint közölte, az egyik beszélgetésen szóba került az is, hogy Csíkszentdomokoson volt egy hasonló telekvásár, ahol azonban a helyi önkormányzat végül az értékbecslő által megállapított értéknél magasabb és az eladó által is elfogadható áron meg tudta vásárolni az adott ingatlant. Antal megjegyezte, hogy

mivel már múlt év végén téma volt a terület keresése a bölcsőde számára, sokkal hamarabb kellett volna ebben az ügyben lépnie a városházának.

Így most azzal kell szembesülniük, hogy továbbra sincs megfelelő terület a kormányprogramból finanszírozott bölcsődeépítéshez.

A témával kapcsolatban a városházának is elküldtük kérdéseinket, amire György János szóvivőtől azt a választ kaptuk, hogy a bölcsődéhez szükséges telek ügyéről a jövő heti tanácsülésen fognak újra beszélni.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. február 28., szombat

A Nagy-Küküllőbe esett két kvadozó Maros megyében

Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.

A Nagy-Küküllőbe esett két kvadozó Maros megyében
Hirdetés
2026. február 28., szombat

Közel-keleti konfliktus: 1500 romániai utast érintettek a járattörlések

Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.

Közel-keleti konfliktus: 1500 romániai utast érintettek a járattörlések
2026. február 28., szombat

Itt a tavasz: 17 fokig is emelkedhet a hőmérséklet március elején

Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.

Itt a tavasz: 17 fokig is emelkedhet a hőmérséklet március elején
2026. február 28., szombat

Ne utazzunk Izraelbe! – szólított fel a román külügyminisztérium

A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.

Ne utazzunk Izraelbe! – szólított fel a román külügyminisztérium
Hirdetés
2026. február 28., szombat

A tél utolsó napja is fagyosan indult Székelyföldön

Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.

A tél utolsó napja is fagyosan indult Székelyföldön
2026. február 27., péntek

Már nyáron elkezdődhet a parajdi árvízvédelmi rendszer kiépítése

Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.

Már nyáron elkezdődhet a parajdi árvízvédelmi rendszer kiépítése
Hirdetés
2026. február 27., péntek

Egészségügyi miniszter: Románia 30 évet veszített a szűrés és a megelőzés területén

A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.

Egészségügyi miniszter: Románia 30 évet veszített a szűrés és a megelőzés területén
2026. február 27., péntek

Kifejlett nőstény medve támadt egy férfira Patakfalván – frissítve

Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.

Kifejlett nőstény medve támadt egy férfira Patakfalván – frissítve
2026. február 27., péntek

Európa Gasztronómiai Régiója: Borbás Marcsit Hargita megye tiszteletbeli nagykövetének kérték fel

Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.

Európa Gasztronómiai Régiója: Borbás Marcsit Hargita megye tiszteletbeli nagykövetének kérték fel
Hirdetés