
A játszóterek rendeltetésszerű használata a lakók felelőssége is
Fotó: Haáz Vince
Hajléktalanok vették birtokukba az egyik marosvásárhelyi játszótér egy részét, a szülők Facebookon közzétéve az esetet keresték a megoldást. Mint Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere a Székelyhonnak elmondta: a hasonló eseteket a helyi rendőröknek kell jelenteni, a rongálásokat pedig a városháza illetékesének. A játszóterek bekamerázása folyamatban van.
2022. július 17., 20:002022. július 17., 20:00
A Kárpátok sétányán egyik nagyobb játszótér mászkálója alá „költöztek be” éjszakára a környékbeli hajléktalanok, nappal is otthagyva a holmijaik egy részét. A kisgyermekes szülők Facebookon is jelezték a gondot, de a városháza illetékes munkatársainak is szóltak. A probléma pár nap után megoldódott, de rávilágított arra, hogy a városvezetés, az illetékes szakhatóságok és a közösség tagjai között nem zökkenőmentes a kommunikáció, és a reagálás sem azonnali.
A játszóterek a városháza ügykezelésébe tartoznak Marosvásárhelyen is, ami azt jelenti, hogy javításukért, felújításukért a polgármesteri hivatal különböző szakosztályai felelnek. Idén nyárra
A tisztán tartásuk a köztisztasági vállalat feladata, de részben a használóik felelőssége is. Az utcák, közterek mindennapi takarításába beletartoznak a játszóterek is.
Fotó: Haáz Vince
Soós Zoltán polgármester a téma kapcsán lapunknak elmondta: nincs lehetőségük arra, hogy minden játszótér mellé egy helyi rendőrt rendeljenek, hogy felügyeljék azokat. Ez már csak azért is megvalósíthatatlan, mert városszinten 135 terepező rendőr és 145 játszótér van. Jó megoldás lenne,
A helyi rendőrség jelentése szerint vannak olyan játszóterek, ahova esténként és éjszaka – különösen a nyári hónapokban – bevonulnak a fiatalok, és
A bekamerázott játszóterek esetében többször is bírságoltak már ilyen tettekért a helyi rendőrök, és a lakók jelentése alapján is kiszállnak a helyszínre. A polgármestertől megtudtuk, hogy jövő év végéig bekameráznak minden játszóteret, és remélik, hogy azután jelentősen csökkenni fog az ilyen viselkedés. Azt kellene az elöljáró szerint megértsék a fiatalok, de szüleik is, hogy a játszótér a közösségé, mindannyiunké, így nem szemetelni és rongálni kellene, hanem tisztán és épen tartani.
Fotó: Haáz Vince
A játszótereken tapasztalt kihágásokat a helyi rendőrségen kell jelenteni. A körzeti rendőr vagy az ügyeletes száll ki a helyszínre a bejelentés nyomán. A marosvásárhelyi városháza holnapján elérhető a tíz körzeti helyi rendőr telefonszáma, akiktől az ilyen és hasonló esetekben segítséget lehet kérni.
Ezen élérthetőségek is nyilvánosak a városháza weboldalán és közösségimédia-felületein, ahol szintén lehet bejelentéseket tenni.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
A jövő évi jubileumi, huszadik kiadás főpróbájának is tekintik az idei, 19. Székelyföldi Lovas Ünnepet, amelyet augusztus 20. és 23. között rendeznek meg. A gyergyószentmiklósi esemény a lovas élet, a hagyományőrzés és kikapcsolódás találkozóhelye.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Az energiaügyi minisztérium arra kéri a lakosságot, a vállalatokat, a közintézményeket és a termelő-fogyasztókat, hogy augusztus 31-éig önkéntesen csökkentsék az áramfogyasztást este 19 és 23 óra között.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Szombaton szavaz a Tisza parlamenti képviselőcsoportja arról, hogy kit jelöl köztársasági elnöknek – mondta az MTI kérdésére Bujdosó Andrea frakcióvezető csütörtökön.
Románia nagy részén a hét végéig kánikulára, fokozott hőterhelésre, valamint záporokra és zivatarokra figyelmeztető előrejelzés lesz érvényben – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kormány két héten belül memorandumot hagy jóvá a napokban átadandó bölcsődék személyzetének alkalmazásáról, hogy ezek az intézmények már ősztől működhessenek – jelentette ki csütörtökön az ügyvivő miniszterelnök.
1 hozzászólás