
Vizsgálaton Székelyföldön. Terveik szerint legközelebb októberben jönnek a gyermekmentő szolgálat önkéntes orvosai. Archív
Fotó: Veres Nándor
Lemondta a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat önkéntes orvoscsoportja a májusi székelyföldi útját. A szervezet fennállása óta ez lett volna az ötvenhetedik székelyföldi út, ami most bürokratikus okok miatt meghiúsult. Legközelebb ősszel jöhetnek.
2019. május 09., 18:342019. május 09., 18:34
„Tudjuk, hogy több ezer gyermek és több tucat egészségügyi intézmény vár ránk, ezért végtelenül sajnáljuk az elmaradt utat” – tájékoztatott közleményben a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat sajtóreferense. Pethő Zsófia kiemelte,
Mint a gyermekmentő szolgálat részéről tudatják, az Európai Unión belül, ha egy orvos egy másik országban kíván önkéntes egészségügyi munkát végezni, ehhez szükséges a fogadó ország hozzájárulása, de
„A gyermekmentő szolgálat munkája során mindig, minden ország előírásait teljesíti, másképp nem is tehetne. Így természetesen a romániai szabályozást is betartjuk. 1991 óta, első utunktól kezdve mindig úgy indulunk el az orvoskörútra, hogy látogatásunkat, programunkat bejelentjük, működésünkhöz engedélyt kérünk” – közölte Pethő Zsófia, felidézve, hogy az 1990-es években a mindenkori román egészségügyi miniszterrel egyeztettek, a 2000-es években pedig ezt a feladatot a Román Orvoskamara vette át.
A szolgálat ezúton is köszöni Hargita megyei partnereinek, hogy megpróbáltak segíteni a májusi út előkészítésében és az engedélyek határidőre történő beszerzésében.
A sok segítség ellenére azonban „a határidővel elcsúsztunk, ezért sajnálatos módon sok gyereket nem tudunk megvizsgálni, sok segédeszközt nem tudunk felírni, sok műtétet nem tudunk időben elindítani. 2019 októberében megyünk legközelebb” – zárta a sajtóreferens, hozzátéve, hogy a megoldhatatlan egészségügyi problémával küszködő gyerekek szülei e-mailen kereshetik a szolgálatot az ngysz@gyermekmento.hu címen.
Az elkövetkező napokban enyhe felmelegedés várható, így vékonyodhatnak a tavakon, folyókon a jégrétegek. A hatóságok figyelmeztetnek: ne menjünk rá a jégre.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
szóljon hozzá!