Hirdetés
Hirdetés

Nem tudnak annyi parkolóhelyet kialakítani Hargitafürdőn, mint amennyire szükség lenne

Ebben a téli szezonban még nem volt torlódás Hargitafürdőn, de nincs annyi parkolóhely, amennyi autóval odaérkeznek a turisták a csúcsszezonban. Archív •  Fotó: Pinti Attila

Ebben a téli szezonban még nem volt torlódás Hargitafürdőn, de nincs annyi parkolóhely, amennyi autóval odaérkeznek a turisták a csúcsszezonban. Archív

Fotó: Pinti Attila

Nem lehet létrehozni parkolót a hargitafürdői zagytározó felületén, mert a volt bányavállalat vagyonát értékesítő csődbiztos cég ezt várhatóan eladja. A hétvégi torlódások elkerülése érdekében viszont több olyan területet azonosítottak, ahol szükség esetén parkolni lehet – tudtuk meg.

Kovács Attila

2022. január 04., 15:552022. január 04., 15:55

2022. január 04., 16:212022. január 04., 16:21

Hargitafürdő egyik problémája, hogy az üdülőtelepen nincs annyi parkolóhely, amennyi szükséges lenne a téli hétvégéken sízni, kikapcsolódni érkező tömeg járműveinek elhelyezésére. Ez az elmúlt télen főleg hétvégéken volt nyilvánvaló, amikor

többször is közlekedést lebénító torlódások keletkeztek az úttest két oldalán parkoló gépjárművek miatt, ezért volt eset, hogy a közlekedésrendészetnek kellett visszafordítania az újabb érkezőket.

A helyzet megoldását a volt bányavállalat 1. számú zagytározójának több hektáros felülete kínálta, amelyet téli időszakban ideiglenesen nagy befogadóképességű parkolóvá lehetne alakítani, és elhelyezkedése is megfelelő. Azóta kiderült, ez egyelőre nem lehetséges.

Hirdetés

Más lehetőségek

A volt bányavállalat vagyonának értékesítését végző csődbiztos cég a tavaly ősszel történt megkeresés után jelezte, hogy nem tud együttműködni, mert

a kérdéses területre vásárlási ajánlatot nyújtottak be, így meg kell várni a folyamat lezárását

– tudtuk meg Péter Lukács csíkcsicsói polgármestertől. Az elöljáró szerint ezután a csíkszeredai és megyei önkormányzattal közösen próbáltak beazonosítani olyan területeket, ahol szükség esetén parkolhatnak az autók. Így sikerült kijelölni több helyszínt, ezek közül egyik a pálos szerzetesrend tulajdona, de ők beleegyeztek, hogy azt is igénybe lehessen venni. Emellett

a biatlonpálya környéke, illetve a Hargita Megyei Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálat bázisa melletti terület is alkalmas további járművek elhelyezésére, ha sok a látogató

– tudtuk meg. Péter Lukács szerint a meglévő parkolókon kívül így további 200 autó, illetve autóbusz számára lehet ideiglenes jelleggel parkolóhelyet biztosítani szükség esetén. Hozzátette:

arra is gondoltak, hogy hétvégeken az önkéntes tűzoltók és a Hargitafürdőért Egyesület biztosította személyzettel irányítják majd az érkezőket ezekre a helyekre.

Korodi Attila csíkszeredai polgármester a helyzettel kapcsolatban azt mondta, a megnyugtató megoldást a zagytározó területének használata jelentette volna, de ha ennek új tulajdonosa lesz, ismét lehet egyeztetni erről. Az illetékesek abban egyetértettek, hogy

a tavalyi helyzethez viszonyítva nincs akkora látogatói nyomás Hargitafürdőn – egyrészt a téli vakáció rövidsége okán, másrészt az időjárás sem volt megfelelő a sípályák folyamatos működtetéséhez.

Ugyanakkor a járványhelyzet ellenére a lehetőségek sem annyira korlátozottak a sízésre, mint egy évvel ezelőtt.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 08., péntek

Egy kicsit megint erősödött a lej, van is ahonnan „visszajönnie”

Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2364 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 2,97 banis (0,56 százalékos) csökkenést jelent a csütörtöki 5,2661 lejhez képest.

Egy kicsit megint erősödött a lej, van is ahonnan „visszajönnie”
Hirdetés
2026. május 08., péntek

Konyhakéssel szúrta meg osztálytársát egy 12 éves gyermek a szünetben

Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.

Konyhakéssel szúrta meg osztálytársát egy 12 éves gyermek a szünetben
2026. május 08., péntek

Kiderült, ki lesz a Tisza-kormány igazságügyi minisztere

Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.

Kiderült, ki lesz a Tisza-kormány igazságügyi minisztere
2026. május 08., péntek

Aranyat érő hétvége jön, csak nehogy jóból is megártson a sok

Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.

Aranyat érő hétvége jön, csak nehogy jóból is megártson a sok
Hirdetés
2026. május 08., péntek

Kiránduljunk Székelyföldön – játssz, teszteld tudásod és nyerj!

Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.

Kiránduljunk Székelyföldön – játssz, teszteld tudásod és nyerj!
2026. május 08., péntek

Program, amiről kevesen tudnak: önkéntes fiatalokat vár a Hargita megyei tűzoltóság

Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.

Program, amiről kevesen tudnak: önkéntes fiatalokat vár a Hargita megyei tűzoltóság
2026. május 08., péntek

Virágkiállítás és néptánctalálkozó lesz Udvarfalván és Marosvásárhelyen

Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.

Virágkiállítás és néptánctalálkozó lesz Udvarfalván és Marosvásárhelyen
Hirdetés
2026. május 07., csütörtök

Mégsem lesz igazságügyi miniszter Magyar Péter sógora

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

Mégsem lesz igazságügyi miniszter Magyar Péter sógora
2026. május 07., csütörtök

Népszavazással akarnak lemondatni egy Maros megyei polgármestert

Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.

Népszavazással akarnak lemondatni egy Maros megyei polgármestert
2026. május 07., csütörtök

Cseke Attila szerint Romániának nincs oka aggodalomra a hantavírus miatt

Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.

Cseke Attila szerint Romániának nincs oka aggodalomra a hantavírus miatt
Hirdetés