
Hőszigetelések kedvezőtlen mérleggel. Többe került, mint gondolták
Fotó: Veres Nándor
A második jogerős bírósági döntés is megszületett arról, hogy a 2015-16-ban Csíkszeredában tömbház-hőszigeteléseket végző cégektől nem tudja behajtani a város a késlekedés miatti veszteséget. Sőt, a ki nem fizetett számlák ellenértékét is törleszteni kell.
2018. január 27., 13:012018. január 27., 13:01
Kétszeresen is vesztes Csíkszereda abban a perben, amelyet a több tömbház hőszigetelését is végző bukaresti AF Consulting cég indított a város ellen még 2016-ban.
A per során
Fotó: Veres Nándor
A város ezzel szemben azt kérte, hogy kötelezzék a céget összesen 2,15 millió lej kifizetésére, amely a késlekedés miatt elmaradt európai uniós finanszírozás ki nem fizetett részét jelenti az általuk aláírt két szerződés értelmében hőszigetelt 16 tömbház esetében. A bírósági eljárás során
kedvezőtlen időjárási körülmények, munkaerőhiány, anyagbeszerzési nehézségek, tervmódosítás – derül ki az elsőfokú, most már jogerőre emelkedett bírósági ítélet indoklásából, amelyet a Hargita Megyei Törvényszéktől kaptunk meg. A jogerős ítélet értelmében
Egy másik, korábban jogerősen elveszített perben Csíkszereda összesen 8,2 millió lejt követelt a csődbiztos irányította, átszervezés alatt álló Eol Facility bukaresti cégtől és annak biztosítójától, arra hivatkozva, hogy az említett időszakban végzett tömbház-hőszigetelések késlekedése, és a határidő túllépése miatt jelentős veszteség érte a várost.
Fotó: Veres Nándor
A hőszigetelések miatt a Hargita Megyei Számvevőszékkel is perben áll Csíkszereda, mert a 2015-re vonatkozó jelentésükben az ellenőrök úgy ítélték meg, hogy a hőszigetelést végző cégektől be nem hajtott késedelmi kamatok 4,4 millió lejes hiányt eredményeztek a város számára.
Elkésett munkálatok
2015-ben több kivitelezési szerződés alapján kezdtek el tömbház-hőszigeteléseket Csíkszeredában, de a megbízott cégek nem tudták tartani a határidőket, így a munkálatokat a következő évben is folytatni kellett. A késlekedés következtében jelentős, közel 5 millió lej értékű európai uniós támogatástól esett el a város, mert az év végi határidőt túllépő munkálatok esetében a hőszigeteléseket pályázatok és szerződések alapján támogató Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség nem folyósította a finanszírozást. A kieső összeget a helyi költségvetésből pótolták, és további költséget jelentett a munkálatok helyi vállalkozásokkal történt befejeztetése.
Cătălin Predoiu szerdán lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöki tisztségéről – közölték liberális források.
Székelyudvarhelyen a Bethlen Gábor utcában útfestési munkálatok kezdődnek. Emiatt kisebb forgalomkorlátozások lesznek.
Elfogadta a büntető törvénykönyv módosításáról szóló törvénytervezetet a szenátus szerdán, amely újradefiniálja a gyermekpornográfia fogalmát, és a cselekmények súlyához igazítja a büntetési tételeket.
Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy egyeztetett a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetőivel kisebbségikormány-alakítási lehetőségekről, köztük egy PNL-USR-RMDSZ-kormányról.
Kelemen Hunor szerdán közölte, hogy az RMDSZ képviselői és szenátorai nem fogják támogatni a Veștea-kormány esetleges beiktatását.
Az oktatási szakszervezetek több ezer tagja tüntetett szerdán a kormány székhelye előtt az új bértörvény tervezete ellen, majd elindultak a parlament előtti tér felé.
Idén májusban 882 177 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 606-tal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
Egy férfi meghalt, két másik személy megsérült szerdán reggel két kamion frontális ütközése következtében a 6-os országúton, Zsuppa (Jupa) település közelében – közölte a Krassó-Szörény megyei rendőrség.
Meghalt kedden a kórházban az a 12 éves marosborgói (Mureșenii Bârgăului) lány, akit hétfőn a járdán gázolt el egy autó a Beszterce-Naszód megyei településen.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy szerdán benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és a miniszterjelöltek névsorát. Közlése szerint kabinetjében a PNL és a PSD politikusai mellett szakértők is helyet kapnak.
1 hozzászólás