
Karszalagot viselve fejezték ki elégedetlenségüket a hónap elején, azóta se történt változás a követeléseik ügyében
Fotó: Gecse Noémi
Nem ért célt a Sanitas szakszervezet az egészségügyi, illetve szociális ellátórendszerben megtartott háromnapos japánsztrájkkal a hónap első felében, ezért a héten döntenek a további tiltakozó akciókról. Eközben egyre súlyosabb a helyzet az egészségügyi rendszerben országszerte, de Hargita megyében is – mondja az érdekvédelmi tömörülés Hargita megyei vezetője.
2020. október 28., 12:442020. október 28., 12:44
Nem történt előrelépés a Sanitas szakszervezet követeléseit illetően az érdekvédelmi tömörülés tagjai által október 7-én elkezdett háromnapos japánsztrájk óta. Noha a szakszervezet vezetői Ludovic Orban miniszterelnökkel is megbeszélést folytattak október 12-én, érdemi változás nem történt azóta a tiltakozás kiváltó okait illetően.
– mondta megkeresésünkre Nyulas Emma, a Sanitas szakszervezet Hargita megyei vezetője. Arról volt szó, hogy az illetékes szakminisztériumok – az egészségügyi, munkaügyi, illetve pénzügyi tárca – képviselői leülnek tárgyalni a szakszervezet vezetőivel – fűzte hozzá. Mivel nem vezetett eredményre a hónap első felében az egészségügyi, illetve szociális ellátórendszerben megtartott japánsztrájk, az érdekvédelmi tömörülés vezetői és megyei képviselői csütörtökön rendkívüli ülést tartanak a további Sanitas-akciók ütemtervének a kidolgozása ügyében. Az országos szakszervezet közleménye szerint, ha addig
A Sanitas szakszervezet nagyobbrészt korábban beígért, de meg nem kapott bérpótlékokat követel az egészségügyi, illetve szociális ellátórendszerben dolgozók számára, akik
Kifogásolják, hogy a szociális rendszerben dolgozók nem kapták meg a 2500 lejes veszélyességi pótlékot, noha az erről szóló törvény már jó ideje érvénybe lépett. Az áprilisi, májusi időszakra biztosított pótlékot egyébként Hargita megyében az egészségügyi rendszerben is kevesen kapták meg, ugyanis itt később robbant be a járvány, mint az ország más részein.
Az államelnök is megígért egy 30 százalékig terjedő bérpótlékot a koronavírusos betegek kezelésében, ellátásában részt vevő egészségügyi személyzet számára, ám miután a kórházakban elkészítették az érintett alkalmazottak beosztására vonatkozó egyénenkénti, órákra lebontott kimutatásokat három hónapra visszamenőleg,
A szakszervezet azt is követeli, hogy az állam biztosítson elegendő védőfelszerelést az egészségügyben dolgozók számára, továbbá, hogy a bérpótlékokat egységesítse a szaktárca, ne legyen a juttatásnak évenként változó értéke, ugyanakkor kérik a 2020-as évre járó üdülési jegyeket is.
A romániaiak közel fele megszüntetné az óraátállítást, míg valamivel több mint felük megtartaná a jelenlegi rendszert - derül ki az INSCOP Research március 2–6. között készült felméréséből.
Megugrott a tarlóégetések miatti tűzoltói beavatkozások száma Hargita megyében: márciusban 46 esethez riasztották az egységeket, tavaly ugyanebben a hónapban 28-hoz. A jelenség inkább a megye északi részén okoz gondot, noha teljes tilalom van érvényben.
Mozgalmas napokat tudhatnak maguk mögött a Hargita megyei tűzoltók: péntektől hétfőig több mint harminc esethez riasztották őket, ezek többségében sürgősségi ellátásra volt szükség, de tűzesetek és más veszélyhelyzetek is akadtak.
Több százezer eurót találtak a korrupcióellenes ügyészek a Román Közúti Hatóság (ARR) vezetője, Cristian Anton bukaresti és temesvári lakásán tartott keddi házkutatáskor.
Több Kovászna megyei termék is bekerült az egyik nagyáruház kínálatába, egy helyre csoportosítva a helyi készítésű árukat. Az AgroSIC emellett online értékesítési platformot fejleszt a kistermelőknek.
Öt juhot és két bárányt ölt meg egy medve, amely a háromszéki Maksa településen, a főút mentén fekvő gazdaságban tört be egy istállóba keddre virradóra.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu „cinizmusnak” tartja, hogy a kormány késik az üzemanyagárak emelkedését mérséklő intézkedések elfogadásával.
Az elektronikus orvosi nyilvántartás idén nyártól lesz elérhető, és egy felhasználónév, valamint egy jelszó segítségével minden beteg hozzáférhet majd a saját digitális kórlapjához a mobiltelefonjáról, laptopjáról, számítógépéről vagy táblagépéről.
A Világbank jóváhagyott egy 650 millió dolláros hitelt Románia számára a kormány fejlesztési projektjeinek támogatására.
Tüntetést szervez kedden a fogyatékossággal élők ügyeivel foglalkozó országos tanács (CNDR) a fővárosi Győzelem (Victoriei) téren a fogyatékossággal élők juttatásának alacsony szintje és az adóztatásukat érintő legutóbbi változások miatt.
szóljon hozzá!