
Képünk illusztáció
Fotó: Veres Nándor
Bár felkészültek, nem volt több munkájuk az átlagosnál a Maros megyei lakossági nyilvántartó iroda munkatársainak a hétvégén.
2019. november 11., 21:402019. november 11., 21:40
Tekintettel a választásokra, a hivatalban szombaton és vasárnap is várták az ügyfeleket az érvénytelen személyazonossági igazolványok cseréjére. Ahogy Codruța Sava igazgatótól megtudtuk, a hétvégén összesen 717 személyigazolvány-iratot bocsájtottak ki, amelyből 676 személyazonosító igazolvány, míg 41 ideiglenes lakcímkártya. Ahogy az igazgató fogalmazott, a forgalom nem volt nagyobb, mint egy átlagos hétköznapon. Szombaton 225 kártyát adtak ki, vasárnap pedig 492-t.
A két nap alatt mindössze két alkalommal szálltak ki különböző helyszínekre, hogy a mozgáskorlátozott személyek is hozzájuthassanak az érvényes személyazonosító igazolványukhoz.
Új csengettyűre cserélték a régit Szentegyházán, a felszegi falurészen. Az ottlakók kezdeményezésére és az önkormányzat támogatásával megvalósult csengettyűt szombaton, ünnepélyesen adták át.
Tűz ütött ki vasárnap reggel a Vâlcea megyei Costești község területén lévő ortodox Beszterce-kolostorban, az apácák szállásául szolgáló épületben.
Harmadjára tett közzé részvételi adatokat a magyarországi országgyűlési választásról vasárnap a Nemzeti Választási Iroda helyi idő szerint tizenegy után, romániai idő szerint délben.
Leadta szavazatát vasárnap reggel a magyarországi országgyűlési választások alkalmával Orbán Viktor miniszterelnök és Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelöltje is.
Másodjára tettek közzé részvételi adatokat a vasárnapi magyarországi országgyűlési választások alkalmával, és ezek is azt mutatják, hogy korábban nem látott magasságokban a szavazási kedv.
Zajlik a voksolás a magyarországi országgyűlési választáson. Este hét óráig – romániai idő szerint nyolc – mintegy 7,5 millió választópolgárt várnak a magyarországi szavazókörökben az urnákhoz.
A gyorshajtásnak is van határa, ma minden bizonnyal ez 248 km/óra – ennyivel mértek be egy sofőrt a rendőrök szombaton délután az észak-erdélyi autópályán.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
szóljon hozzá!