
Képünk illusztráció
Fotó: Balázs Attila/MTI
A szerdai kiugrást követően visszaesett csütörtökre az új fertőzések száma Hargita megyében, egy haláleset viszont az elmúlt 24 órában is történt a térségben. A kórházban ápoltak száma tovább csökkent, a gyógyultaké pedig magas volt, a fertőzöttségi arány viszont nőtt egy kevéssel.
2021. április 15., 14:032021. április 15., 14:03
Harmincegy új koronavírus-fertőzést igazoltak csütörtökön Hargita megyében, ezzel 7523-ra nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Emellett egy újabb haláleset is történt, így a járvány kezdete óta már 345 beteg elhalálozása volt összefüggésbe hozható a koronavírussal.

Az elmúlt 24 órában 195-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma, ez 54-gyel több, mint amit előző nap regisztráltak. Több elvégzett teszt alapján az új esetek száma csökkent szerdához képest, ismét négyezer alatt van az esetszám.
Gyógyultnak 48 személyt nyilvánítottak az elmúlt huszonnégy órában, ezáltal eddig összesen 6731-en győzték le a fertőzést. A csíkszeredai, székelyudvarhelyi és gyergyószentmiklósi kórházakban kezelés vagy megfigyelés alatt állók száma 193, otthoni elkülönítésben 254-en vannak, házi karanténban pedig 481-en tartózkodnak a megyében.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében ezúttal öt páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában. Ebből az is kiderül, hogy ezer lakosra jelenleg 1,40 igazolt fertőzés jut Hargita megyében az elmúlt tizennégy nap adatai alapján, ami az ötödik legalacsonyabb érték az országban Suceava, Gorj, Máramaros és Vaslui megyék után.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
A vakációs utalványok értékének csökkenése és a vásárlóerő csökkenése egyelőre némileg visszafogta a június 1-jei hosszú hétvégére érvényes foglalásokat.
Lakóháznál csaptak fel a lángok a maroskeresztúri Patak utcában, fennáll a veszélye, hogy egy szomszédos lakóépületre is átterjednek a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!