
Hamarosan tárgyalni fogják az ügyet, de nem Udvarhelyen. Archív
Fotó: Rendőrség
Hamarosan eldől, hol tárgyalják id. P. B. és társai tavalyi, ütlegeléssel kapcsolatos ügyét, melynek eredményeként 2016 tavaszán látványosan letartóztatták az említett vádlottat a székelyudvarhelyi Kossuth Lajos utcában. Noha iktatták azóta a vádiratot az udvarhelyi bíróságon, mindhárom bíró tartózkodott érdemben tárgyalni azt.
2017. május 27., 22:472017. május 27., 22:47
A büntetőeljárási törvénykönyv előírása szerint ugyanis nem tárgyalhatja alapfokon az ügyet az a bíró, aki az ügyészségi kivizsgálás alatt már hozott ítéletet abban. A szabályrendszer előírja, hogy ilyenkor tartózkodási kérést kell benyújtaniuk a bíróknak a megyei – esetünkben a Hargita megyei – törvényszékhez, ahol majd kiosztják olyan bírónak, aki teljesen független az ügytől, részleteiben sem ismeri azt. A kérést mindhárom udvarhelyi bíró benyújtotta, és
Várhatóan egy másik Hargita megyei bírósághoz kerül: Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, illetve Maroshévízen vannak még bíróságok a székelyudvarhelyin kívül.
Időseb P. B. tavaly márciusi látványos elfogása egy bethlenfalvi autószerelő ikertestvérpár feljelentésének volt az eredménye – a testvérek megelégelték a vádlott parancsoló és durva viselkedését. Egyikük korábban az Udvarhelyi Híradónak azt mondta, előzőleg már javították a bántalmazó autóját, de munkájukért nem kapták meg a fizetséget, sőt valahányszor kérték, csak ígéreteket kaptak. „Aztán ismét megjelent és ránk parancsolt, hogy dolgozzunk az autóján, mert egy helyen lepattogzott a festék. Visszautasítottam, ekkor ököllel ránk támadt, engem úgy megütött, hogy a szám felhasadt és nekiestem a kapufélfának, öcsémet pedig ugyanazzal a lendülettel ütötte arcon. Kiestünk az utcára. Egy éppen akkor érkező autó olyan hirtelen fékezett le, hogy az első utasülésen ülő személy megsérült a műszerfalnak ütközve” – vázolta fel korábban a történteket az egyik sértett. Az ügyészségi kivizsgálás során összeállított iratcsomó és vádirat a székelyudvarhelyi idősebb P. B.-n kívül további három vádlottal és a testvéreken kívül még három sértett féllel bővült.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
Hó formájában érkezik a csapadék a hegyvidéken, ez alól nem kivétel a Madarasi Hargita sem, ahol havazásba váltott át az eső május 13-án. Ezt a Szentegyházi Meteo Állomás Facebook-oldala jelezte a délben közzétett bejegyzésében.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
szóljon hozzá!