
Fotó: Pál Árpád
Továbbra is gyakran van szükség a csendőrség beavatkozására medvék lakott területen-, vagy annak közelében való jelenléte miatt. Az elmúlt héten 13 alkalommal riasztották a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőséget, akiknek hét esetben kellett beavatkozniuk a vadállat eltávolítása érdekében.
2024. augusztus 27., 15:232024. augusztus 27., 15:23
Csíkborzsováról, Lövétéről, Székelykeresztúrról, Csatószegről, Gyergyószentmiklósról és Balánbányáról egy alkalommal érkezett riasztás az elmúlt egy hétben, míg Csíkdánfalváról kétszer, Csíkszeredából pedig háromszor jelentették, hogy medve kószál lakott területeken. Ezek közül
A csatószegről érkező bejelentés azon eset után történt, melynek során egy gombászó férfit súlyosan megsebesített a rátámadó nagyvad, amelynek végül a kilövése mellett döntött a támadás miatt felálló bizottság: a községvezető, a csendőrség, a területileg illetékes vadászt és az állatorvos.

Fényes nappal támadott meg egy férfit a medve Csatószeg környékén pénteken, több sérülést is ejtve az áldozat arcán, és végtagjain is.
A csendőrségi közleményben kiemelik, hogy
Év eleje óta egyébként 307 hívás érkezett a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőséghez, amelyek medve jelenlétére vonatkoztak lakott területeken vagy azok közelében.
A csendőrök továbbra is arra kérik az érintetteket, hogy ilyen helyzetekben azonnal hívják a 112-es egységes segélyhívószámot, ne próbálják maguk elkergetni az állatot, ne etessék, ne fotózzák, és tárolják körültekintően a háztartási hulladékot.
Őrizetbe vettek egy tanítónőt, abbeli gyanú miatt, hogy bántalmazott egy tízéves tanulót, aki elszakította az országos felmérés eredményeit tartalmazó dokumentumot.
Az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti szakaszának közel 80 százaléka elkészült, így jó esély van arra, hogy az év végéig megnyissák a forgalom előtt – közölte Facebook-oldalán Cristian Pistol, a CNAIR vezérigazgatója.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter megpróbál megállapodni az Európai Bizottsággal arról, hogy az új közalkalmazotti bértörvény tegye lehetővé a következő években az állami tisztségviselők fizetésének fokozatos emelését.
A parlament alsóháza szerdai ülésén megszavazta az állami vállalatok részvényeinek eladását 2027. december 31-ig megtiltó törvénytervezetet – írja az MTI.
A parajdi sóbánya elárasztása után egy évvel Hargita megye prefektusa, Petres Sándor kijelentette, hogy a történtek gazdasági és társadalmi hatásai továbbra is érzékelhetők.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a Nicușor Dan államfővel folytatott legutóbbi tárgyalásain egy technokrata kormány alakításának lehetősége is felmerült. Szerinte egy ilyen kabinetet nehéz lenne hatékonyan működtetni.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvérvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!