
Az erdő őrzése még várat magára, de a kaszálókon történő bélyegzés ügye jó úton halad
Fotó: Barabás Ákos
Bár a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület folyamatosan dolgozik a hozzá tartozó erdők őrzésének megszervezésén, a megoldás még mindig várat magára. Egy nemrég megjelent minisztériumi rendeletnek eleget téve a Brassói Erdőőrség szeptembertől kötelezett volna egy magánerdészetet a feladat elvégzésére, az viszont panaszt tett az ügyben. A szentegyházi egyesület egyik legsürgetőbb feladata a kaszálókon lévő fák kivágásának engedélyeztetése.
2017. szeptember 28., 13:152017. szeptember 28., 13:15
A Környezetvédelmi és Erdészeti Minisztérium által nemrég kiadott sürgősségi rendelet értelmében szeptembertől minden erdőt kötelező őrizteti. Azokban az estekben, amikor ez nem oldódik meg, az illetékes erdőőrségnek kell kijelölnie egy erdészetet a feladatra. Így történt ez Szentegyházán is, ahol
A Brassói Erdőőrség egy csíkszeredai magánerdészetet bízott meg az őrzéssel, ám az rögtön tiltakozott ez ellen, majd panaszt is tett – tudtuk meg Lőrincz Csabától, a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület alelnökétől. Mint mondta, erre csak annyi indoklást kaptak, hogy „nem hiányzik a probléma”. Lőrincz szerint a kijelentéssel az erdős területek zavaros tulajdonviszonyaira és a falopásokra utaltak, illetve arra, hogy nem mindenki tagja az egyesületüknek.
– fogalmazott Lőrincz. Ugyanakkor
„Nekünk jelenleg a kaszálókon való bélyegzés megoldása a legfontosabb, de úgy néz ki, jó helyzetben vagyunk, hiszen ehhez nem kell kijelölni senkit, bármelyik erdészet elvállalhatja” – magyarázta Molnár Tibor. Az egyesület tagjai, illetve a polgármester abban reménykednek, hogy néhány napon belül megoldódik a probléma. Egyébként a szépvízi erdészetnek csak annyi megjegyzése volt, hogy nincs erre elég alkalmazottja, így egy szentegyházi munkatársat kellene keresni a munkára, aki ismeri is a helyi viszonyokat. Lőrincz hangsúlyozta, hogy van már jelentkezőjük az állásra, sőt az egyesület tagjai is szívesen besegítenek.
Lőrincz Csaba szerint nagyon fontos, hogy minél többen beálljanak egyesületükbe, hiszen ez feltétele az erdőőrzés megszervezésének. Jelenleg több mint négyszáz tagjuk van, aminek köszönhetően az erdős területek túlnyomó részét le tudják fedni.
– vázolta a helyzetet.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!