
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Mínusz 17,2 fokig esett vissza éjjel a hőmérséklet Csíkszeredában, ehhez képest Székelyudvarhelyen csak mínusz 11,7 fok volt. Sepsiszentgyörgyön viszont jóval hidegebb volt, mint az előző napokban.
2025. február 22., 09:532025. február 22., 09:53
2025. február 23., 09:312025. február 23., 09:31
Székelyföld-szerte Csíkszeredában és Bodzafordulón volt a leghidegebb szombatra virradóan, a hargitai megyeközpontban mínusz 17,2 Celsius-fokot mért az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) meteorológiai állomása, Bodzafordulón pedig mínusz 22,5 fokot.
Fotó: Borbély Fanni
Székelyudvarhelyen viszont jóval kisebb mértékű volt a hajnali fagy, mínusz 11,7 fokot mértek, Marosvásárhelyen mínusz 12,1-et, Sepsiszentgyörgyön pedig jóval hidegebb volt, mint péntek hajnalban, már mínusz 16,2 fokot mértek.
Senki számára nem újdonság, hogy Románia lakosságával párhuzamosan Székelyföld, ezen belül Kovászna megye népessége is folyamatosan apad. Ám ha csak az utóbbi tíz évet vesszük figyelembe, az itteni csökkenés mértéke az országos átlagot is meghaladja.
Fagyos időre, erős szélre és hóviharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat. Hargita és Kovászna megyében is lehűl az idő.
Tavaly 32,743 milliárd euró volt a román külkereskedelmi mérleg hiánya, 2 százalékkal, azaz 673 millió euróval kisebb, mint 2024-ben – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn.
A gyalui víztározóba esett férfit keresnek a búvárok – közölte hétfő reggel a Kolozs megyei katasztrófavédelem.
Általános sztrájk kirobbantására készül a polgármesteri hivatalokban dolgozók szakszervezete a kormány által tervezett megszorítások miatt. Keddre kétórás figyelmeztető sztrájkot hirdetett az érdekvédelmi tömörülés.
Könnyed, vicces, kisebb téteket felvonultató westerosi történtet adaptált a képernyőre az HBO George R. R. Martin egyik „mellékregényéből”, a Hét királyság lovagjából. Ajánló.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona december végén 201,6 milliárd lej volt, 34 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
Hárman meghaltak és egy személy megsérült vasárnap a 6-os országúton történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Somfa térségében – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Románia meghívást kapott február 19-ére Washingtonba a Béketanács első ülésére, a részvételről azonban csak az amerikai partnerekkel folytatott egyeztetések után dönt a román fél – közölte vasárnap a Facebook-oldalán államfő.
Legyen egy tér, ami biztonságos, szakmailag hiteles, tabuktól mentes, és mindenki előtt nyitva áll – ezzel az elképzeléssel vágott bele a közösségépítésbe öt erdélyi magyar pszichológus. Céljaikról, terveikről kérdeztük a MentaliTea létrehozóit.
1 hozzászólás