
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az elmúlt 24 óra adatainak értelmében nem sokkal ugyan, de csökkent az új koronavírusos fertőzések száma: míg egy nappal korábban 1900 fölött volt a napi esetszám, addig péntekre mintegy 1700 új megbetegedést regisztráltak több mint 22 ezer elvégzett teszt alapján országszerte.
2022. április 08., 13:442022. április 08., 13:44
1709 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában csütörtök óta, 22 852 teszt eredményének feldolgozását követően – derül ki a Stratégiai Kommunikációs Csoport pénteki tájékoztatásából (egy nappal korábban ez a szám 1984 volt). Romániában eddig február elsején jegyezték a járvány kezdete óta a legnagyobb napi fertőzésszámot, 40 018-at. Az új esetekkel 2 870 486-ra nőtt a járvány eleje óta diagnosztizált fertőzöttek száma.
Eddig 12,85 millió RT-PCR-koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában, és 9,43 millió antigéngyorstesztet végeztek, csütörtök óta a tesztek 7,4 százaléka bizonyult pozitívnak (egy nappal korábban ez a szám 7,3 százalék volt).
Jelenleg 2114 személyt kezelnek kórházban Covid-19-cel, és 272 személy szorul intenzív terápiás ellátásra. A kórházban kezelt páciensek között 112 kiskorú van, közülük két beteget kezelnek intenzív osztályon.
Egy nap alatt 9 koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés, velük 65 179-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
Ami Székelyföldet illeti,
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 0,27;
Maros megyében 1,53;
Kovászna megyében 0,55 ezrelék.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni – mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu szerint a jelenlegi parlamenti erőviszonyok alapján egy új kormány csak szűk többséggel, valamivel több mint 240 szavazattal kaphatna bizalmat a parlamentben.
Mezőrücsre telepednek ki augusztus 3-án, hétfőn a marosvásárhelyi vérközpont szakemberei, lehetőséget adva a véradásra.
Csak részben orvosolja a székelyföldi orvos- és személyzethiányt az egészségügyi létszámstop feloldása.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a sertés- és szarvasmarhatenyésztők idei állami támogatásáról szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!