
Középmagas termetű, hosszú szőrű, 5 év körüli keverék kan kutya várja az örökbefogadóját
Fotó: Barót Város Facebook-oldala
Legfeljebb két héten belül kénytelenek elaltani azt a 15 négylábút, akik már jó ideje lakói a baróti önkormányzat által működtetett menhelynek. Bár eddig egyetlen személy sem jelentkezett, a tappancsosok utolsó reménye továbbra is az örökbefogadókban van.
2023. október 31., 13:132023. október 31., 13:13
Szakács László, Barót város alpolgármestere elmondta, nem tudnak bővíteni a jelenleg 15 ebet befogadó menhelyen addig, ameddig az önkormányzatnak mindezt saját költségvetéséből kell finanszíroznia. Ezenfelül a jelenlegi törvény előírja, hogy azokat a kutyákat, amelyeket több mint 14 napja fogtak be, és nem jelentkezett értük gazda, el szabad altatni, és amennyiben a menhely túlzsúfolttá válik, el is kell.
Márpedig ebben a pillanatban is tele vannak a ketrecek, és a lakók időről időre a még szabadon csatangoló kóbor kutyák miatt is panaszkodnak. Ilyen körülmények közepette viszont hiába gyűjtenék be azokat, mert nincs ahová elhelyezni. Legutóbb a felsőrákosi iskola udvaráról gyűjtötték be a rendszeresen odalátogató falkát. Ugyan nem mutatták agresszivitás jeleit, a gyerekeket semmiképpen nem akarták kitenni a veszélynek, így az onnan elszállított hat négylábú is Barótra került, ekkor vált igazán túlzsúfolttá a menhely.
Ez a játékos, magas termetű, rövid szőrű, 3 év körüli nőstény is otthont keres
Fotó: Barót Város Facebook-oldala
Az utcakutyák száma főleg a szegényebb, romák lakta területeken szaporodott meg, ezeken a helyeken számon sem tudják tartani, hány eb kószál szabadon. Ezenkívül valószínűleg sok kutya kerül be a városba a környékről is, sőt az alpolgármester szerint az sem kizárt, hogy más, nagyobb városokból is hoznak ide, főleg a hetente megtartott piacnapokon, amikor nem keltenek feltűnést.
– mutatott rá egy másik gondra Szakács László.
Ő is egyike a tappancsosoknak, akik új családra várnak. Barna színű, magas termetű, 6 év körül kan
Fotó: Barót Város Facebook-oldala
Baróton áprilisban indították újra a menhelyet, miután teljesen felújították azt. Az elmúlt fél évben 5–6 kutyát sikerült örökbe adni, de ez nem elég, többre volna szükség. Az alpolgármester kihangsúlyozta, azokat az ebeket, amelyeknek sikerül gazdát találni, minden esetben mikrocsippel ellátva, féregtelenítve, ivartalanítva és oltva adják át.
„Azt mondják, mindenki megérdemel egy második esélyt. Ők is. Talán számukra még az első sem adatott meg, mert gazdátlanul csatangoltak a város vagy a falvak utcáin. Szeretnénk, ha otthonra találnának, mindannyiukba valaki beleszeretne, ezzel biztosítva nekik az új élet kezdetét”– áll a városháza Facebookon közzétett felhívásában. Azok, akik adnának egy esélyt a tappancsosoknak, a következő telefonszámok bármelyikén jelentkezhetnek: 0267-377507, 0727-327536.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
Sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldova, Dobrudzsa, Munténia, és Olténia 23 megyéjének egyes térségeire.
Naponta 800 munkás, több mint 700 munkagép dolgozik a Marosvásárhely-Nyárádszereda autópálya-szakasz építésén, ahol már elkezdték az aszfaltozást – közölte Horațiu Cosma, a szállításügyi minisztérium államtitkára a közösségi oldalán.
Újabb sárga jelzésű hőségriasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetője, Dominic Fritz és Kelemen Hunor szövetségi elnök szerdán egyeztet a kisebbségi kormány megalakításáról és a miniszterelnök-jelöltről.
szóljon hozzá!