
Csak azok az utazások finanszírozhatók, ahonnan rendszeres vonat- vagy buszjárat van. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Kénytelenek voltak levenni Hargita Megye Tanácsának keddi rendkívüli ülésének napirendi pontjai közül a diákok utazási költségeit fedező határozatot – jelezte a megyei tanács sajtószolgálata.
2023. november 07., 17:132023. november 07., 17:13
Mint a közleményben írják, azokon a Hargita megyei településeken és útszakaszokon, ahol nincs rendszeres autóbuszjárat, amivel a diákok eljuthatnának az iskolába, ott más, alternatív megoldásokra kényszerülnek a szülők – az így felmerülő költségeket azonban a megyei önkormányzat nem fedezheti.
A tanácsülésen elhangzott, hogy
Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke hangsúlyozta, a tél beállta előtt szerették volna ezt a problémát megoldani, de „mivel az állami intézmények nem végzik a munkájukat,
Mint mondta, továbbra is várják a minisztérium javaslatát, hiszen addig nem kapnak engedélyt az illetékes hatóságtól.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!