
A hóeltakarító járművek mellett az időjárás is besegített a csúszásmentesítésbe
Fotó: Gecse Noémi
Mintegy 500 tonna csúszásgátló anyagot szórtak az országutakra az elmúlt éjszakákon Hargita megyében – nem okozott fennakadásokat a közlekedésben, az áramellátásban és a tanítási program lebonyolításában a jelentősebb mennyiségű havazás.
2018. december 19., 15:552018. december 19., 15:55
2018. december 19., 16:242018. december 19., 16:24
Sem az országutak, sem a megyei, illetve községi utak hómentesítését, illetve csúszásmentesítését illetően nem kapott problémákról szóló bejelentést az elmúlt napokban Hargita Megye Prefektusi Hivatala, és nem érkezett ilyen jellegű hívás a 112-es sürgősségi segélyhívószámra sem. Az intézmény szóvivője, Adrian Pănescu arról tájékoztatta lapunkat, hogy az elmúlt időszakban
Keddre virradóra bőséges téli csapadék miatt
Mindkét éjszaka 30 hóeltakarító és csúszásmentesítést végző járművel tisztították a Hargita megyei országutakat. Az időjárás is besegített a munkába, ugyanis kedden reggel már a hegyvidéki területeken – a Gyilkos-tó, Bucsin-tető és Borszék térségében – is 0 és plusz 1 Celsius-fok között volt a hőmérséklet, így nagyrészt már azok az útszakaszok is feketék voltak – tájékoztatott a prefektusi hivatal szóvivője. Kérdésünkre elmondta,
E tekintetben szerencsés is volt a megye, ugyanis nem erősödött meg a szélmozgás az elmúlt napokban – vélekedett Adrian Pănescu.
Az oktatási program is akadálytalanul zajlott, a prefektusi hivatal kapcsolatban állt a megyei tanfelügyelőséggel, de az intézmény még az elzártabb településekről sem kapott az oktatás átmeneti megszakítására vonatkozó kérést.
Az ország más részein komoly fennakadásokat okozott a havazás: hétfő reggeltől kedd reggelig
Kedden reggel 300-nál több településen voltak áramellátási gondok az időjárás miatt, és négy megye több mint száz iskolájában nem volt tanítás. Utóbbi probléma hétfőn még kiterjedtebb volt, akkor ugyanis tizenhárom megye közel kétszáz tanintézetében kellett felfüggeszteni a tanítást.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
Nicușor Dan államfő a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának vezetőivel készül egyeztetni pénteken a Cotroceni-palotában.
Közel kétmillió lejt kapott Székelyudvarhely, aminek nagy részét a művelődési ház hibásan megtervezett tűzvédelmi rendszerének kijavítására és kialakítására költik. Emellett megvásárolhatják az ifjúsági lakások építéséhez szükséges telket.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ közös miniszterelnök-jelöltje, Siegfried Mureșan pénteken közölte, célja egy hozzáértő, egységes Európa-barát kormány létrehozása.
szóljon hozzá!