
Károk nélkül úszta meg a viharos időjárást Hargita megye. Archív
Fotó: Pinti Attila
Noha több, Hargita megyére érvényes meteorológiai és vízügyi riasztást is kiadtak az illetékes hatóságok az elmúlt hétvégére, komolyabb károk nélkül úszta meg a megye a záporokat.
2022. május 30., 15:422022. május 30., 15:42
2022. május 30., 16:392022. május 30., 16:39
Nem kapott időjárás miatt keletkezett károkról szóló bejelentést az elmúlt napok során a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal, illetve a megyei tűzoltóság sem – közölte hétfőn Adrian Pănescu, a prefektusi hivatal szóvivője érdeklődésünkre.
„Habár sárga és narancssárga kódjelzésű figyelmeztetések is érvényben voltak rövid időszakokra, szerencsére nem történt semmi különös, semmilyen kárról nem érkezett jelentés” – mondta. Kiterjedt áramkiesésekről sem kapott bejelentést a prefektusi hivatal, legfeljebb kisebb, lokális szolgáltatáskiesések fordulhattak elő, mint ahogyan az gyakran előfordul viharos időjárás esetén – közölte a szóvivő, arra is kitérve, hogy ugyan vasárnap délután viharossá fokozódott a szél, de az is csak a megye hegyvidéki területeket érintette.
Hargita megyére több meteorológiai és vízügyi figyelmeztetést is kiadtak az illetékes hatóságok az elmúlt napokban: szombat déltől vasárnap délelőttig sárga színű meteorológiai riasztás volt érvényben egész Hargita megyében a sűrű villámlásokkal és viharos erejű széllel kísért zivatarok veszélye miatt, ugyanakkor vasárnap déltől hétfő éjfélig sárga jelzésű, áradások, villámárvizek kialakulásának a lehetőségére, illetve a folyók vízszintjének a megemelkedésére figyelmeztető vízügyi riasztás volt érvényben a Kis- és Nagy-Küküllőre, a Marosra és az Oltra is.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvény módosítását, amely szerint az eredetileg 2026. január elsejei hatállyal beütemezett intézkedéseket a törvény hatálybalépésének napjától kell alkalmazni.
„1,5 millió euró értékű uniós támogatást nyertünk a csittszentiváni iskola fejlesztésére” – jelentette be közösségi oldalán Mezőpanit polgármestere, Bodó Előd Barna.
A kormány pénteken elfogadta a régi épületekre vonatkozó helyi adók, valamint a fogyatékkal élők által fizetendő helyi adók és bizonyos illetékek csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
Bővítette egészségügyi szolgáltatásait a csíkszeredai Multimed klinika azáltal, hogy a nemzetközi Affidea-klinikahálózat romániai csoportjának részévé vált. Az így újjászületett csíkszeredai klinikának avatóünnepségét pénteken tartották.
Összeomlott az 1784-ben épült, Szent György és Szent Miklós tiszteletére felszentelt ortodox fatemplom a Hargita megyei Székelyandrásfalva községhez tartozó Újlakon. Ezzel nem csupán egy épület dőlt össze, hanem egy műemlék is odaveszett.
szóljon hozzá!