
Mielőbb megszüntetnék a vízhiány okozta gondokat a faluban
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ismét közbeszerzési eljárást fog hirdetni a parajdi önkormányzat a felsősófalvi ivó- és szennyvízhálózat kiépítése érdekében, miután kénytelenek voltak szerződést bontani a feladatát nem teljesítő korábbi kivitelezővel. Időközben újraterveztették a projektet.
2021. április 10., 20:372021. április 10., 20:37
Nagyjából három évvel ezelőtt találtak kivitelezőt az Országos Vidékfejlesztési Programban (PNDL) támogatott felsősófalvi beruházás megvalósítására, ám időközben kiderült, hogy mégsem megfelelő a közbeszerzési eljáráson nyertes vállalat – magyarázta Nyágrus László parajdi polgármester.
Úgy véli, hogy az említett cég nem akart dolgozni, éppen ezért folyton kifogásokat keresett. Elmondása szerint például előleget kértek a munkára, holott ezt nem tartalmazta az írott megállapodás.
Miután ez megtörtént, a pórul járt vállalkozó beperelte az önkormányzatot, a tárgyalások pedig jelenleg is folyamatban vannak.
Időközben új, az eddiginél jobb és az árak szerint aktualizált tervek elkészítését rendelte meg a község vezetősége, amelyeket hamarosan kézhez is kapnak. Ezután
A projekt összértékéről egyelőre nem tudott konkrét adatokat közölni a polgármester, hiszen annak kiszámolása jelenleg is folyamatban van.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Azt azonban jelezte, hogy a korábban megpályázott PNDL-s támogatást nem vesztették el, de a beruházás önrésze jelentősen emelkedni fog. Utóbbi előteremtése érdekében költségvetés-kiegészítést fognak kérni. Nyágrus mindemellett arra is kitért, hogy a külön projektként indított alsósófalvi ivó- és szennyvízhálózat kiépítése nincs veszélyben, jelenleg zajlik az építkezés érdekében jelentkező cégek ajánlatainak kiértékelése.
Sáncba borult autóhoz riasztották a dédai tűzoltóság munkatársait csütörtökön este: a balesetben egy kiskorú sérült súlyosan.
Augusztus 20-án nagy közösségben ünnepelték meg a sepsiszentgyörgyiek államalapító Szent István királyunkat, egyúttal az új kenyeret is a Szent József templom udvarán megtartott ökumenikus ünnepségen.
Amikor megtörjük a kenyeret és megosztjuk egymással, akkor azt fejezzük ki, hogy egy közösséghez tartozunk – hangzott el a székelyudvarhelyi Jézus-kápolnánál a magyar államalapítás és az új kenyér napján tartott ünnepségen.
A volt kormánykoalíció vezetői jövő héten ismét egyeztetnek Nicușor Dan államfővel a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről - jelentette be Radu Burnete elnöki tanácsadó a Cotroceni-palotában tartott csütörtöki megbeszélés után.
Augusztus 20-án, Szent István és az Új kenyér ünnepén idén is összegyűlt a marosvásárhelyi magyarság egy része, hogy áldást kérjenek a magyar népre és az új kenyérre, amely összeköt bennünket vallási és közösségi hovatartozástól függetlenül.
Előzetes letartóztatásban marad az a hét személy, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira a Récekeresztúr községhez tartozó Kecskehátán – döntött csütörtökön a Kolozs megyei törvényszék.
Megkéselte apját egy 13 éves lány a Temes megyei Bogároson (Bulgăruș), miután a férfi késsel támadt a gyermek édesanyjára – közölte a Temes megyei rendőrség.
Az államalapító Szent István királyra emlékeztek augusztus 20-án Csíkszeredában. A Mikó-vár udvarán tartott ünnepségen a magyar államiság és a keresztény örökség mellett a közösség összetartó ereje, valamint az új kenyér is a középpontba került.
Az Európai Bizottság szerint nincs ok aggodalomra az unió gázellátásának biztonságával kapcsolatban a téli szezon előtt, a gáztározók töltöttsége csaknem 62 százalékos – közölte csütörtökön Eva Hrncirova, a brüsszeli testület illetékes szóvivője.
Lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról augusztus 20-i hatállyal Lázár János, Magyarország előző kormányának közlekedési és beruházási minisztere. A fideszes politikus a Facebook-oldalán jelentette be döntését csütörtök délután.
szóljon hozzá!