
Alapvetően javult a helyzet az előírások betartását illetően az elmúlt években a Hargita megyében működő strandokon
Fotó: Csató Andrea
A strandidény vége előtt ellenőrzést tartott a Hargita megyében működő fürdőhelyek jó részén a fogyasztóvédelmi hatóság. Volt olyan strand, ahol még a vízminőség-ellenőrzést is elmulasztották elvégeztetni.
2024. szeptember 11., 07:542024. szeptember 11., 07:54
Csíkszeredában, Székelyudvarhelyen, Szentegyházán és Maroshévízen ellenőrizte a strandokat a közelmúltban, a szezonzárás előtt a fogyasztóvédelmi hatóság.
Összesen 45 ezer lejre bírságolták meg a strandok működtetőit, volt, amelyik két bírságot is kapott, de olyan is, ahol csak kisebb kihágásokat találtak, így azt figyelmeztetésben részesítették – tudtuk meg Laurențiu Moldovantól, a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség vezetőjétől.
A leggyakoribb szabálytalanság a tájékoztatás hiánya volt, például nem voltak kifüggesztve a vízmélységet jelző táblák.
A strand vizét az egység működtetői rendszeresen be kell vizsgáltassák, de voltak olyanok, akik ezt elmulasztották megtenni.
Szintén a nagyobb problémák közé tartozik az, hogy
Mindkét kihágás egészségügyi veszélyeket hordoz, bizonyos betegségek esetén például rosszullétet eredményezhet az, ha valaki hosszabb ideig tartózkodik a túl hideg vagy túl meleg vízben, akárcsak az, ha nem tudni, milyen a víz minősége, mert nem végeztették el az ehhez szükséges vizsgálatot, ezért számítanak ezek súlyosabb kihágásoknak – magyarázta Laurențiu Moldovan. Gyakori probléma volt ugyanakkor az is – folytatta a megyei fogyasztóvédelmi felügyelőség vezetője –, hogy
Az augusztus 30-án véget ért ellenőrzés-sorozat eredménye a kihágások súlyosságát illetően nem kirívó, tekintve, hogy
Alapvetően tehát javult a helyzet az előírások betartását illetően, most már legalább tudják a fürdőhelyek működtetői, hogy milyen kötelezettségeik vannak, régebb ugyanis az sem volt jellemző mindenhol – mondta a megyei fogyasztóvédelmi felügyelőség vezetője.
A Mezőméhes községhez tartozó Mezővelkére vonultak a nagysármási tűzoltók szerda este, ahol egy lakóház tetőzete gyúlt ki.
A Perzsa-öböl térségében zajló háború és a Hormuzi-szoros forgalmának részleges lezárása az üzemanyagárak emelkedéséhez vezetett – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Lélekemelő nagyböjti koncertre kerül sor a csíkdelnei Úr-kápolnában, a március 8-án 11 órától kezdődő szentmise után.
Vlagyimir Putyin orosz elnök jóváhagyta két kárpátaljai magyar hadifogoly elengedését a Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel folytatott tárgyalásán szerdán Moszkvában.
Lenyűgöző hangszerrel egészült ki a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum. A Bartók Béla-terem új ékszerét Hankó Balázs, Magyarország kultúráért és innovációért felelős minisztere adta át, a zongorát pedig maga az alkotó szólaltatta meg először.
Kárp György 80 címmel különleges, zenés-vidám estére várják az érdeklődőket március 5-én, csütörtökön 18 órától a Szovátai Városháza dísztermében
A romániai lakások háromnegyede nincs pénzügyileg védve a természeti katasztrófák ellen, mivel a közel 10 millió lakóingatlan közül mindössze mintegy 2,4 millió rendelkezik kötelező biztosítással – jelentette ki a PAID vezérigazgatója.
Az oktatási minisztérium a Romániai Magyar Demokrata Szövetség kezdeményezésére új módszertant fogadott el a kisebbségi tankönyvek beszerzésére – számol be az RMDSZ sajtóosztálya.
Hivatali visszaélés miatt négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte szerdán a legfelsőbb bíróság Adrian Chesnoiu volt mezőgazdasági minisztert egy elcsalt versenyvizsgákkal kapcsolatos ügyben. Az ítélet nem jogerős.
Romániában 60 százalékkal csökkent a súlyos közúti balesetek száma 2019-hez képest, a halálos áldozatok száma pedig 30 százalékkal mérséklődött – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján az Országos Rendőr-főkapitányság helyettes vezetője.
szóljon hozzá!