
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Az elmúlt napokban egy üzletlánc két háromszéki egységében bírságolt a Kovászna megyei fogyasztóvédelem – olvasható a hatóság Facebook-oldalán.
2023. február 14., 20:292023. február 14., 20:29
A sepsiszentgyörgyi Állomás negyedben található üzletben a fagyasztóládák nem megfelelő használata miatt büntettek: a bejegyzés szerint
Az eredmény tízezer lejes pénzbírság, valamint 6521 lej értékű élelmiszer forgalomból való kivonása.
A sepsikőröspataki egységben tartott ellenőrzés hasonló eredménnyel zárult: itt a fagyasztóládák ismételt kikapcsolása miatt többször újrafagyott élelmiszereket vontak ki a forgalomból, továbbá ötezer lejes pénzbírságot róttak ki a fogyasztóvédők.
Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.
Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
Meghalt egy 36 éves nő a Kolozs megyei Aranyoslóna településen, miután megkéselték egy több személyt érintő spontán összetűzésben – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
szóljon hozzá!