
Törtek, zúztak, majd három hét múlva előkerültek a korondi támadók
Fotó: Barabás Ákos
Azonosították azt a három személyt, akik három hete ittasan betörtek egy korondi esztenához és rátámadtak az ingatlan tulajdonosának fiára. A betolakodók beismerték hibájukat, a felek kiegyeztek.
2017. november 13., 18:022017. november 13., 18:02
2017. november 13., 18:132017. november 13., 18:13

Hárman támadtak rá egy fiatalra vasárnap hajnalban egy korondi esztenánál. Fenyegették, próbálták ütni is, és mindent szétzúztak magánterületén – hogy miért, az egyelőre nem derült ki. A rendőrség egyelőre rongálás miatt nyomoz.
Október utolsó vasárnapján, hajnali két órakor sörösüvegekkel a kezükben tért be autóval a Vadasmezőn található esztenához három fiatal.
A sértett fél feljelentése nyomán a rendőrség rongálás miatt indított eljárást a betolakodók ellen.
Fotó: Barabás Ákos
Zsombori Rebeka, a megtámadott fiatal édesanyja elmondta, a korondi rendőrség derítette ki, hogy az éjszakai látogatók korondiak voltak.
Egyébként a betolakodók azt mondták a családnak, hogy eltévedtek, így kerültek magánterületükre, és azt is bevallották, hogy részegek voltak. A Zsombori család hálás a rendőrségnek, amiért gyorsan megoldotta az ügyet.
Az RMDSZ sepsiszentgyörgyi szervezetének péntek esti tisztújító küldöttgyűlésén a szövetség stratégiai igazgatójává kinevezett és az elnöki tisztségből távozó Antal Árpád helyére Miklós Zoltán parlamenti képviselőt választották meg.
Ilie Bolojan pénteken a közigazgatási kiadások csökkentését célzó törvénycsomag-tervezet elfogadását szorgalmazta, megemlítve, nem hiszi, hogy „bármi is történne”, ha például a parlamenti képviselők havi költségkeretét 10 százalékkal csökkentenék.
Legkésőbb hétfőn véglegesíti a kormány a nyugdíj és az állami fizetés halmozását szabályozó törvénytervezetet – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Szószegéssel vádolja az RMDSZ-be belépni készülő Nagy Zoltánt, Gyergyószentmiklós polgármesterét az EMSZ gyergyószentmiklósi szervezete. Szerintük ez a lépés már egy ideje várható volt.
Még egy kiskorú eltűnését jelentették Maros megyében pénteken. A 15 éves lány csütörtökön önként távozott marosszentgyörgyi otthonából, és azóta sem tért vissza.
Jogosítvány nélküli vezetés miatt vett őrizetbe a Maros megyei rendőrség egy 26 éves férfit a repülőtér környékén pénteken.
Egy marosvásárhelyi férfi jelentette be a rendőrségen pénteken, hogy 12 éves lánya, Oltean Ana Teodora november 20-án, este 23 óra körül önként távozott otthonról, és azóta nem tért vissza. A lányt péntek este az Ady negyed környékén találták meg.
Pénteken eltűnt egy 13 éves kislány Maros megyében, Nagyernyéről. A lány 11 óra 30 perc körül önként távozott otthonából, és azóta nem tért vissza. A szülei a rendőrség segítségét kérik.
Be kell zárni azokat az állami vállalatokat, amelyeket már nem lehet megmenteni; listájukat hamarosan közzéteszi a kormány – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Hargita megye több településén sűrű köd szállt le péntek estére. Néhol akár ötven méter alá csökkenhet a látótávolság.
szóljon hozzá!