
Most még nagyobb szükség van a rászorulók megsegítésére az ünnepek alatt. Online is lehet jótékonykodni. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Orsolya
Egy-egy vers megvételével jótékonykodhatnak azok, akik a marosvásárhelyi és környékbeli rászorulóknak segítenének, hogy karácsonyi ebéd kerüljön az asztalukra az ünnepen. A székelyföldi városokban kissé átalakulva, de megtartják a karácsony előtti jótékony akciókat.
2020. december 15., 19:392020. december 15., 19:39
2020. december 15., 19:442020. december 15., 19:44
A Vegyél egy verset karácsonyra elnevezésű kezdeményezés Nemes Tibortól ered, a kezdeményezés lényege, aki szeretne verset venni és azzal a rászorulókon segíteni, a veszekegyverset@gmail.com címre írhat egy levelet, amelyben verset rendel, amit elküldenek neki. Érdeklődésünkre, hogy mennyibe kerül egy vers, a kezdeményező elmondta, hogy mindenki saját maga dönti el, hogy mennyit fizet érte. Minden adományt szívesen fogadnak, nincsenek korlátok az összeget illetően.
Az adománygyűjtők mindent dokumentálnak, a befolyt összeg kezelését és felhasználását, amit valamennyi adományozónak elérhetővé tesznek.
A projekt kezdeményezője saját maga fogja kiszállítani a versek árából biztosított ünnepi ebédet, a húslevest és töltött káposztát azoknak, akik ezt nem engedhetik meg maguknak az ünnep alkalmából sem. A Székelyhon érdeklődésére a Nemes Tibor elmondta:
„A rászorulók listája, ha a környező falvakat is figyelembe vesszük, szinte végtelen. A Divers Egyesületnek létezik egy adatbázisa, amely elvezet minket a megfelelő emberekhez, családokhoz” – mondta, hozzátéve, hogy minden várakozását felülmúlta az, ahogy a közösségi médiában közzétett felhívása rövid idő alatt visszhangra talált.
Az ünnepi ebédet egy marosvásárhelyi étterem séfje készíti el.
Csíkszeredéban a Juventutti Alapítvány a tavalyihoz hasonlóan, az idén is megszervezi a „leveles” akcióját, amely során 44 család gyerekeit kérték arra, hogy írják meg az angyalnak, mire van szükségük, mit szeretnének karácsonyra.
Két napba sem telt és 160 gyerek levele ért célba. A Juventutti elnöke, Hasenec Timea érdeklődésünkre elmondta: december 21-én és 22-én viszik ki az ajándékokat.
Idén is megszervezi a magyarországi mintára épülő Jónak lenni jó! elnevezésű akcióját a székelyudvarhelyi Balázs Ferenc Vegyeskar, amelynek tagjai ezúttal
– tudtuk meg Bíró Edith kórusvezetőtől. Mint mondta, a járványügyi helyzetre való tekintettel idén online térbe költözik az akció, vagyis
Ezek eladása érdekében december 23-ig érvényes licitet hirdettek, a befolyó összeget pedig pénz formájában juttatják el a rászorulóknak. Bíró Edith arra is kitért, hogy az adományozóik között vannak olyan személyek is, akik nem kívánnak részt venni a liciten, ők egyenesen pénzösszegeket ajánlottak fel. Arra buzdít mindenkit, hogy licitáljanak a közzétett tárgyakra, hiszen így segíthetnek, hogy a rászorulók ünnepe is szép legyen. Bővebb információkért a 0744-135 083-as telefonszámon lehet érdeklődni.
Gyergyószentmiklóson folyamatosan érkeznek az adományok az Együtt egymásért, Szentmiklósiakért karitatív akció keretében és jutnak el a rászorulókhoz. A jótékonykodási kedv növekszik, hiszen míg az előző héten 40, ezen a héten már 55 csomagot jutott célba.
Emellett a három gyergyószentmiklósi elhelyező központban élő 16 gyermeknek is állítunk össze élelmiszer- és édességcsomagot” – részletezte Gereöffy Imola. A gyergyószentmiklósi polgármesteri hivatal szociális igazgatóságának vezetője elmondta,
olyan személy is kereste meg őket, aki tavaly kapott adományt, idén viszont ő ajánlott fel 1-1 kilogramm lisztet és cukrot, hogy segítsen a nála is rosszabb körülmények között élőkön.
Bármilyen tartós élelmiszert örömmel átvesznek a gyűjtőpontokon, de a tapasztalatok szerint, amire még szükség lenne, az az olaj, lencse, rizs, paradicsomkonzerv, valamint a szaloncukor. Az élelmiszerüzletek gyűjtőpontjai mellett a szociális igazgatóság Kárpátok utcai székhelyén is fogadják a felajánlott tartós élelmiszert hétköznapokon 8 és 16 óra között.
952830: Székelyföld-szerte egyre több adománygyűjtő akciót szerveznek karácsony előtt
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
szóljon hozzá!