
Az útjelzések felfestése még hátravan
Fotó: Pál Árpád
Lezárultak az Udvarhelyszéken áthaladó országutakat érintő karbantartási munkálatok, amit felemás érzéssel fogadtak az érintett községvezetők. Noha az elvégzett munkával szinte mindenki elégedett, vannak még olyan útszakaszok, amelyek sürgős javításra szorulnak.
2017. július 18., 10:112017. július 18., 10:11
A hétvégén zárult le Hargita megyei országutak karbantartása – tudtuk meg Cătălin Romanescutól, az országos útügyi társaság megyei kirendeltségének igazgatójától. Mint mondta, a munka során nemcsak kátyúztak, hanem a járófelületen keletkezett repedéseket is feltöltötték, és az utak újrafestése sem maradt el. Jelenleg
Természetesen csak azok rendbetétele esedékes, amelyekről már készült szakértői vélemény.
Fotó: Pál Árpád
Meg van elégedve a 13A jelzésű országúton végzett munkálatokkal Bokor Sándor parajdi polgármester, ám annak már kevésbé örült, hogy
Rámutatott, az út több helyen meg van repedezve és kátyúk is keletkeztek az úttesten. Emellett a jelzéseket is újra kellene festeni a járófelületen, hiszen azok elkoptak. „Én is beszéltem Romanescuval arról érdeklődve, hogy mikor lesznek javítások a Bucsin-tető fele vezető útszakaszon, ám azt a választ kaptam, hogy erre egyelőre nincs lehetőség” – nyilatkozta lapunknak az elöljáró.
„Az útadókból származó összegek ugyan nem hozzánk érkeznek be, de azért igyekszünk helyi forrásokból felfesteni az átjárókat” – jegyezte meg Bokor keserű szájízzel.
Fotó: Pál Árpád
Katona Mihály korondi polgármesternek is tetszett a karbantartási munkálatok eredménye, csak az útfestéssel nem volt kibékülve. Mint mondta,
A polgármester nagyobb együttműködést vár el az országos útügyi igazgatóságtól, hiszen jobb kommunikációval elkerülhető lett volna a mostani helyzet.
Egy siménfalvi áteresznél, illetve egy kiskadácsi hídnál lévő útszakadásra hívta fel lapunk figyelmét Mózes László alpolgármester, aki hozzátette, ezt a hivatal is jelezte korábban a megyei útügynél. Rámutatott, a kiskadácsi átkelőnél lévő repedés miatt egyenesen veszélyessé vált a közlekedés. Egyébként ő is jó véleménnyel volt az eddig elvégzett útjavításról és reményét fejezte ki, hogy mielőbb megoldódnak az említett gondok.
Romániában törvény kötelezi a szülőket gyermekük rendszeres iskoláztatására, ám a szabályok betartatása a gyakorlatban nehézkes. Motívációként szociális juttatásokat helyez kilátásba az a törvénytervezet, amely a gyermekpénzt iskolai jelenléthez köti.
Hollywoodi feldolgozás készül Örkény István Tóték című regényéből Bad Major címen – adta hírül a napokban a Deadline. A bemutató dátuma egyelőre nem ismert.
Folyamatosan gyarapodik az elérhető gyógyászati szolgáltatások száma a gyergyószentmiklósi kórháznál, de emiatt már nincs elegendő hely új rendelők berendezésére. Átalakítás lehetne a megoldás, ehhez keres támogatókat az intézmény.
Nicușor Dan hétfőn kijelentette, hogy függetlenül a bizalmatlansági indítványról szóló keddi parlamenti szavazás eredményétől, Románia megőrzi nyugati irányultságát.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakciója a PSD és az AUR „szörnyszövetsége” elleni tiltakozásul nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló keddi szavazáson – jelentette be hétfőn Gabriel Andronache frakcióvezető.
Nicușor Dan szerint „kizárt” az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen, ha a parlament kedden megszavazza a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai kedden jelen lesznek a parlament két házának együttes ülésén, de nem szavaznak a bizalmatlansági indítványról – jelentette be hétfőn Dominic Fritz pártelnök.
Hétfőn is emelkedett az üzemanyagok ára, az újabb drágulással pedig minden üzemanyagtöltő-állomáson 9 lej fölött lehet csak tankolni a benzin literét.
szóljon hozzá!