
Képünk illusztráció
Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI
Nem áll fenn annak a veszélye, hogy a hideg idő hatására megnövekedett fogyasztás miatt gáz vagy áram nélkül maradjon az ország – nyilatkozta kedden az energiaügyi miniszter.
2025. február 18., 19:032025. február 18., 19:03
Sebastian Burduja a téli parancsnokság ülésén beszélt erről – írja az Agerpres. Mint hangsúlyozta, azért hívta össze a testületet, hogy felmérjék az országos villamosenergia-rendszer és a hálózatok állapotát, megvizsgálják az esetleges problémákat, illetve hogy számba vegyék a földgáz-termeléssel, -fogyasztással, -importtal és -exporttal, illetve a tárolt földgázkészlettel kapcsolatos adatokat.
A miniszter szerint a fagy és havazás ellenére nincsenek fennakadások az energiaellátásban. Burduja ugyanakkor arról biztosított mindenkit,
A tárcavezető elmondta, hogy jelenleg 1,37 milliárd köbméter gáz van a tározókban, ezek töltöttségi szintje 37 százalék. Tavaly egész évben hozzávetőlegesen 9,9 milliárd köbméter gázt használt fel az ország és 5 millió köbméternyit importált, „tehát a felhasznált mennyiség 0,0006 százalékát”.
„Az a tény, hogy az Európai Unió legnagyobb gáztermelőjévé váltunk és fogyasztásunk nagy részét – a tavalyi fogyasztás több mint 99,9 százalékát – hazai termelésből fedezzük, azt jelenti, hogy a földgáz esetében biztosított az ország energiabiztonsága” – szögezte le.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
szóljon hozzá!