
Fotó: Gergely Imre
Tizenegy fellépővel és számos kísérőprogrammal rendezik meg június végén a FeltöltŐ ökumenikus keresztény zenei fesztivált. A gyergyószentmiklósi esemény szervezői önkéntesek bekapcsolódását várják.
2021. április 15., 21:072021. április 15., 21:07
Két éve nagy sikerrel zajlott le az első FeltöltŐ fesztivál. A szervezők akkor 1500 résztvevőre számítottak, ehhez képest 8000 fős közönsége volt a két napos eseménynek. Akkor szembesültek a ténnyel, hogy az ilyen, keresztény értékeket közvetítő, fiatalos eseményre nagy igény mutatkozik, és nem volt kérdés, hogy ennek lesz folytatása – fejtette ki Kántor Boglárka, aki szervezőtársaival, Kántor Barnával és Görgicze Emőkével közösen sajtótájékoztatón ismertette a június 25–27. közötti idei fesztivál első tudnivalóit.
Az esemény létrehozásában a katolikus mellett a városban működő más felekezetek, azaz a református, unitárius és baptista közösségek is szerepet vállalnak.
Két színpadot állítanak fel, a művelődési ház előtt és a főtéren egymással párhuzamosan zajlanak a koncertek. Cél, hogy ne egy helyen alakuljon ki nagyobb tömeg.
A pénteki napon rövidebb fellépéseket láthat a közönség, szombaton lesznek a nagyobb koncertek, vasárnap pedig ökumenikus istentiszteletre várják az embereket.
de már tudni lehet, hogy a magyarországi és erdélyi előadók között jelen lesz Csiszér Laci és zenekara, Andelic Jonathan, a CSIT Band, vagy a Glory Dicsőítő zenekar is. A teljes névsort majd később közlik, amint ismertek lesznek a nyárra vonatkozó járványügyi előírások is.
A rendezvény megszervezésében és az esemény alatt is számítanak azokra az önkéntesekre, akik két éve részt vettek a FeltöltŐ fesztivállal kapcsolatos munkában, és persze újakat is szívesen várnak. Jövő héten, április 21-én, szerdán 17 órakor a Szent István plébánián tartanak megbeszélést, oda várják a jelentkezőket. Az önkéntes munkával kapcsolatosan a FeltöltŐ Facebook-oldalán is információk kaphatók.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
szóljon hozzá!