
A zöldség- és gyümölcskereskedések mellett a helyi termelők is értékesíthetik portékáikat Csíkszeredában
Fotó: Gábos Albin
A katasztrófavédelmi bizottság újabb gyűlést tartott Csíkszeredában a városházán. Elkészült a mobilpékáru-kereskedés időbeosztása, bezárják a játszótereket, viszont a hagyományos és helyi termékek vására nem tűnik el egyelőre.
2020. március 19., 13:582020. március 19., 13:58
Ráduly Róbert Kálmán polgármester ismertette, nem változott a Hargita megyében karanténban lévő személyek száma. Méltatta ugyanakkor, hogy beindult az otthoni oktatási rendszer, a tanárok sajátos módszereket alkalmaznak, leginkább dokumentumfeltöltő programok és a közösségi média segítségével.
– folytatta a sort a polgármester, kiemelve az Időseinkért! Szolgáltatást.
Füleki Zoltán alpolgármester kezdeményezésére csütörtöktől bezárják a városi játszótereket, ez ugyanis fertőzési veszélyforrást jelent a gyerekekre nézve. További intézkedés, hogy
ezzel pedig egyre csökken a meglévő járatok száma (az erdőalji katonaság menetrend szerinti járata).
„Mivel Hargita Megye Tanácsa ragaszkodik a helyi termékek vásárának megtartásához, folyamatban van egy megoldási terv kidolgozása” – tette hozzá a polgármester. Napi beosztásokra szeretnék felosztani a környékbeli termelők kereskedelmi tevékenységét, amely
Naponta változnának a termelők, így a zöldség- és gyümölcsforrópont mellett a szükséges hús-, sajt-, illetve egyéb tejtermékek is elérhetők lennének. A helyszín nem változik, továbbra is a megyeháza alatti árkádon kapnának helyet az termelők.
Döntés született még a mobilpékáru-kereskedések üzembe helyezéséről. Az előzetesen beígért két ilyen egység helyett három jármű is rendelkezésre fog állni a következő beosztás szerint:
– egy állandó pont a megyeháza szomszédságában hétfőtől péntekig 8–15 óra között
– egy mozgó pont Csíksomlyón: Szék útja, Sarkadi Elek utca, Székely Mózes utca, hétfőtől szombatig 10–13 óra között
– egy mozgó pont a városban (hétfőtől péntekig 8–16 óra között):
autóbuszállomásnál (Open World előtt) 8.00–8.30 között
vonatállomásnál 8.35–9.00
Kossuth Lajos utcai buszmegállónál (Asirom biztosító előtt) 9.05–11.00
Octavian Góga sétánynál 11.10–11.50
Fecske és Galambok utca útkereszteződésénél 12.00–12.30
Testvériség sugárúti buszmegállónál (Gösser pizzázóval szemben) 12.40–13.30
Nárcisz sétány és Fenyő utca útkereszteződésénél 13.40–14.15
Jégpálya negyedben (Csíki Csobbanó melletti parkoló) 14.30–15.00
Fürdő utcában 15.15–16.00.
„Nyomatékosan kérjük az autósokat, hagyják szabadon a buszmegállókat! Ellenkező esetben magas bírságra számíthatnak, ugyanis kereskedelmi tevékenységet is fognak hátráltatni” – hangsúlyozta a városvezető.
A dohányzás továbbra is az egyik legsúlyosabb népegészségügyi kockázat, az új termékek népszerűsége a fiatalok körében pedig különösen aggasztó.
Egy friss felmérés szerint a romániaiak közel egyharmada úgy véli, hogy 2026 nehezebb év lesz 2025-nél.
Erős szélre, légköri instabilitásra és jelentős csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnapra az ország több régiójára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A Duna-ház, a Duna Napok lelki kincseket adott a torockói, erdélyi magyarságnak, ezért – ha már „megkóstoltatták” velük – senki ne vegye el tőlük az összetartozás érzését – kérte Csécs Márton Lőrinc torockói unitárius lelkész szombaton Torockón.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci-t a Cotroceni-palotában.
„Elítéljük a szabadkai zászlóégetést” – írta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombat este közzétett posztban.
Közel 2900 lakossági bejelentésre reagált a rendőrség az elmúlt 24 órában, az országos ellenőrzések során pedig több mint 8400 szabálysértést állapítottak meg.
George Toderașc Galac megyei prefektus szombaton elrendelte a pénteki drónbecsapódás okozta károkat felmérő bizottság felállítását, miután az Országos Katasztrófavédelmi Bizottság gyorssegélyt hagyott jóvá az érintett családok számára.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
3 hozzászólás