
Várják az újdonsült drámaírók jelentkezését is. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Ismét meghirdeti nyílt, jeligés drámapályázatát a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház, a Szigligeti Színház és a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Magyar Kara: a felhívás kezdőknek és a műfajban már jártas alkotóknak is szól.
2021. április 18., 16:492021. április 18., 16:49
2021. április 18., 16:502021. április 18., 16:50
Az őszre tervezett DráMÁ-n, azaz a székelyudvarhelyi kortárs színházi találkozón terveznek eredmény hirdetni az idei Drámázat nevű pályázatban: a pénzdíjas versenyt három kategóriában írják ki a partnerek. Mindhárom, azaz
A Debüt kategória azoknak szól, akik még nem jelent meg semmilyen alkotásuk a műfajban, a drámaÍró és dramAutor felhívásokra pedig már publikált szerzők új, még meg nem jelent magyar illetve román nyelvű műveit várják.
Tematikai és műfaji megkötés egyik kategóriában sincsen, a benyújtási határidő pedig június 15-én, délután 3 óra.
Egyébként, a díjazott művek kizárólagos színházi előadási joga a Tomcsa Sándor Színházat, illetve a Szigligeti Színházat illeti meg a pályázat elbírálásától számított két éven keresztül.
A pályamunkákat a dramazat@szinhaz.ro címre várják: a kiírás jeligés, tehát az alkotáson és annak címén kívül kizárólag a pályázó egyénileg választott jeligéjét, illetve a pályázat megnevezését tartalmazhatja az e-mail, a pályázó nevét és jeligéjét tartalmazó zárt borítékot pedig postán kérik elküldeni a Tomcsa Sándor Színház címére (Székelyudvarhelye, Tamási Áron utca 15. szám).
A kiírással kapcsolatos további információk a székelyudvarhelyi színház titkárságán kérhetők a 0266-212 131-es telefonszámon.
A kortárs színházi találkozó 12. kiadására tavaly került volna sor, ám ezt a járvány miatt nem tudták megtartani a szervezők: a tervek szerint a Drámázat eredményeit az idei fesztiválon hozzák nyilvánosságra.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
Az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közzétett adatai szerint idén januárban 5403 cég szűnt meg Romániában, 47,22 százalékkal több, mint 2025 első hónapjában (3670).
szóljon hozzá!