
Visszakapják a diákok a tornatermüket, nem fog tovább működni az itt kialakított oltóközpont
Fotó: Haáz Vince
November elsejétől nem lesznek oltóközpontok a marosvásárhelyi iskolák tornatermeiben, annak érdekében, hogy azokat a diákok használhassák. A döntést pénteken hozták meg a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők a rendkívüli tanácsülésen.
2021. október 15., 17:312021. október 15., 17:31
Marosvásárhelyen az év elején öt oltóközpontot hoztak létre, ahol a lakosság jelentkezhetett a koronavírus elleni vakcina beadatására. Akkor az elképzelés az volt, hogy minden lakónegyedben legyen egy-egy oltóközpont, így három helyszínen iskolák tornatermében alakították ki ezeket.
Az Egyesülés és a Meggyesfalva negyedben levő iskolák tornatermeiben nem nyitották meg az oltóközpontokat, mert nem volt erre igény. Mivel egyre hűvösebbek a nappalok felmerült annak szükségessége, hogy a Tudor negyedben is újra fedett, fűtött tornaterme legyen a diákoknak.
A marosvásárhelyi önkormányzati képviselők pénteki rendkívüli ülésükön megszavazták azt a határozattervezetet, amely értelmében november elsejétől Marosvásárhelyen csak a Mihai Eminescu Ifjúsági Házban és a városháza víkendtelepi vendégházában lehet igényelni a koronavírus elleni védőoltást. Ez azt jelenti, hogy
A képviselők módosították a városi költségvetést, több pénzt szánva a városi takarításra és a szemétszállításra.
Döntöttek arról is, hogy a virágkertészet átveszi a köztéri takarítási szolgáltatást, és Ökológiai, Tájépítészeti és Takarítási Közszolgálat néven folytatják ezt a tevékenységet is november elsejétől.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön reggel, a kormányülés előtt lemondanak a tisztségükről.
Közösségi szerepvállalással ünnepelte a Föld napját a Marosvásárhelyi Állatkert és a Milvus Csoport. A közös eseményre az állatkertbe hívták az érdeklődőket, akik látványetetéseken, faültetésen, fakókeselyükről szóló előadáson is részt vehettek.
A betegszabadság első napját fizetni fogják a krónikus betegeknek, az országos egészségügyi programokban nyilvántartott pácienseknek, a nappali kórházi ellátásban részesülőknek, valamint orvosi és sebészeti sürgősségi esetekben is.
Elfogadta el a képviselőház az RMDSZ által szorgalmazott törvénytervezetet, amely megduplázza a medvepopuláció kilövési kvótáját, és lehetővé teszi, hogy évente 859 egyedet lőjenek ki megelőzési céllal.
Ötszáz dolgozóját bocsátja el egy Beszterce-Naszód megyei iparvállalat, a RAAL Rt. Ez már a második leépítésük idén.
szóljon hozzá!