
Őszi kerékpáros projektekkel készül a Marosszéki Közösségi Alapítvány
Fotó: Rab Zoltán
A Marosszéki Közösségi Alapítvány őszi programjait ismertették csütörtökön: a kerékpáros reggelit, valamint az Európai Mobilitás Hete alkalmából szervezett biciklis felvonulást és adománygyűjtést.
2022. szeptember 01., 15:082022. szeptember 01., 15:08
A Marosszéki Közösségi Alapítvány szeptember 12. és 16. között újból megszervezi a már jól ismert kerékpáros reggeli eseményét, ahol
Gál Sándor, az alapítvány ügyvezető igazgató elmondta, Marosvásárhelyen öt helyszínen várják majd a kerékpárosokat reggel 7 és 9 óra között: a Hosszú és Gecse Dániel (Ștefan cel Mare) utcák találkozásánál, a Szentgyörgy téri benzinkút közelében, a Dózsa György és 1848. utcák találkozásánál, az Aranykakas mellett, valamint a főtéren, a katolikus templom előtt. A rendezvény zökkenőmentes megszervezéséhez, akárcsak az előző években, a rendőrség most is segítséget nyújt.
Fotó: Rab Zoltán
A szeptember 16. és 22. közötti Európai Mobilitás Hetének a mottója: Tekerj egy jó célért! Ezt tíz projekt támogatására használják, adományokat gyűjtenek különböző problémák megoldására. A közösségi kezdeményezések mellett
Szeptember 17. és 18. között három biciklis eseményre várják a marosvásárhelyieket: városi és erdei kerékpározásra, valamint gyerekrendezvényre a forgalom elől lezárt főtéren. Gál Csilla, a gyerekprogramok felelőse elmondta:
Ezt a célt szolgálják a 3 és 14 év közöttieknek szánt, érdekesnek ígérkező játékok, játékos vetélkedők.
Fotó: Rab Zoltán
A benevezett projektekre 50-60 ezer lej támogatást szeretnének összegyűjteni – mondta Gál Sándor, aki ismertette, hogy
Barabás Tünde a Little People Románia civil szervezet részéről elmondta, kórházi kezelés alatt álló, daganatos beteg gyerekeknek szeretnének fitneszbicikliket vásárolni.
Szakács Zsuzsanna, a Szent Balázs Alapítvány képviselője az egészség-neveléshez önkéntes orvostanhallgatók képzéséről beszélt. A orvosi egyetem professzorai által felkészített egyetemi hallgatók általános iskolákban az egészséges életmódra, az alapvető egészség megőrzésére tanítják az általános- és középiskolás diákokat, valamint szexuális nevelést is végeznek az adott korcsoportoknak megfelelően.
Hétfőtől lehet iratkozni a Bikeathon applikáción keresztül a mobilitás hetére. Gál Sándor hangsúlyozta azt is, hogy nem csak kerékpározók, de futók jelentkezésére is számítanak.
A szokatlanul enyhe időjárás miatt Székelyföldön a téli síszezon idén két-három hetes csúszásban van a tavalyi évhez képest. A tartós fagyok hiánya miatt a hóágyúzás sem hatékony, ami komoly gazdasági kockázatot jelent a hegyvidéki turizmus egészére.
Nemsokára itt a karácsony – jelzi a főtéri díszes fenyő és az adventi koszorú, amelyen vasárnap meggyújtjuk az utolsó gyertyát. Sepsiszentgyörgyön az ünnepvárás része a regölés is, amelyet harminc éve elevenített fel a Guzsalyas Alapítvány.
Autóbaleset következtében dőlt ki Csíkpálfalva határában vasárnapra virradóra az útszéli kereszfa, és nem rongálás történt – jelezte portálunknak Petres Attila, a település alpolgármestere.
A sepsiszentgyörgyi Turulmadár Egyesület szárnya alatt tevékenykedő fiatalok két újabb projekt keretében tanultak a világról és önmagukról: a tanulás nem volt kötelező, nem volt unalmas, egy kicsit vagy annál is jobban benne voltak ők is.
A legfelsőbb bíróság kedden elutasította Vlad Pascu rendkívüli jogorvoslati kérelmét, így a drogos állapotban két fiatalt halálra gázoló fiatalembernek a Konstanca megyei ítélőtábla ítéletének megfelelően 10 évet kell börtönben töltenie.
Az ínyencek számára is érdekfeszítőnek ígérkező bemutatót hoz tető alá szerda délután Hegedűs Ferenc a kézdivásárhelyi Kosztándi Képtárban. Sepsiszéki Nagy Balázs saját, Csinódon készített sajtjait hozza el magával, és meg is kóstoltatja a közönséggel.
Kigyulladt egy autó hétfő este a kézdivásárhelyi Penny áruház parkolójában, fennállt a veszélye annak is, hogy egy közelben parkoló furgonra átterjed a tűz.
Ködriasztás van érvényben Hargita megye több településén az esti órákban. Az útra indulóknak ajánlott a fokozott óvatosság.
Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Kónya Ádám Művelődési Ház szilveszteri utcabálra hívja a város lakóit a főtérre. Az újévet a főtéren Baricz Gergő koncertje izzítja be.
Ha lesz is béke Ukrajnában, Oroszország továbbra is állandó fenyegetést jelent majd – jelentette ki Nicușor Dan kedden Helsinkiben, az Európai Unió keleti szárnyának csúcstalálkozója utáni közös sajtótájékoztatón.
szóljon hozzá!