
Archív
Fotó: Pinti Attila
A megbízott szakcég mellett a csíkszeredaiaknak is ki kell venniük a részüket a hóeltakarításból, ellenkező esetben akár meg is bírságolhatják őket – hívják fel a figyelmet a városháza közleményében.
2021. január 12., 19:552021. január 12., 19:55
2021. január 12., 19:582021. január 12., 19:58
Csíkszeredában az Eco-Csík Kft. végzi az utak téli karbantartását, ugyanakkor a természetes és jogi személyeknek is – beleértve a lakószövetségeket – kötelességük az általuk használt lakóépület előtti járdaszakaszról eltakarítani a havat és a jeget. Az eltakarított mennyiséget az úttest szélére, közvetlenül a járda mellé gyűjthetik össze úgy, hogy a gépjárműforgalmat ne akadályozzák és az esővízlefolyókat hagyják szabadon.
Amennyiben az illetékesek elmulasztják a takarítást, az szabálysértésnek minősül, és természetes személyek esetében 78–180 lejes, jogi személyek esetében pedig 120–540 lejes bírsággal sújtható.
A városháza munkatársai továbbá emlékeztetik a csíkszeredaiakat, hogy idén is valós időben követhető az Eco-Csík Kft. műholdas nyomkövető rendszerrel ellátott munkagépeinek útvonala. Ezt a www.ez-gps.ro honlapon a hotalanitas@szereda.ro felhasználóval és a hotalanitas2020 jelszó használatával tekinthetik meg. A polgármesteri hivatal honlapján pedig naponta közlik az utóbbi huszonnégy órában felhasznált csúszásgátló-mennyiségeket, illetve a hókotrók által megtett kilométerek számát.
A tavalyi harmadik negyedévben 9420 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme; a kiadások átlagösszege 8079 lej volt, ami a jövedelem 85,8 százalékát jelentette – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
A kormány által előírt adóemelést kötelesek voltak végrehajtani az önkormányzatok. Azonban a polgármestereknek továbbra sem világos, hogy a többletbevétel valóban helyben marad-e, vagy a központi költségvetés vonja el. Az ügyben a kormány is megszólalt.
Alig négy óra alatt 30 ezer lejnyi bírságot szabtak ki a 15-ös országút mentén közúti ellenőrzést végző rendőrök, és négy jogosítványt is bevontak.
Keddre virradóan lehet a leghidegebb ebben a téli szakaszban – nyilatkozta a Digi24 hírtévének Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat igazgatója.
Az elmúlt 24 órában 67 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 75 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
Mit hoz az új év: békét vagy bizonytalanságot? Spórolást vagy utazást? A Székelyhon január közepén egy gondolatébresztő, ugyanakkor szórakoztató játékkal várja olvasóit a Facebookon.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerint felgyorsult az influenza terjedése Romániában, ezért a szakembereik azt javasolják, hogy a védőoltásra jogosultak haladéktalanul oltassák be magukat.
Negyedik alkalommal szervezik meg a Nincs más név újévi keresztény zenefesztivált Marosvásárhelyen január 17-én 17 órától a Kultúrpalota nagytermében.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.
szóljon hozzá!