
95 aktív fertőzöttet a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi kórházakban tartanak megfigyelés alatt
Fotó: Pinti Attila
A fertőzöttek száma nőtt, a gyógyultaké viszont nem, így ismét százhoz közelít az aktív esetek száma Hargita megyében. Az elkülönítésben lévők száma továbbra is csökken.
2020. június 15., 13:352020. június 15., 13:35
Folytatódott a fertőzöttek számának növekedése Hargita megyében, ahol hat újabb esetet igazoltak hétfőn, ezzel 211-re emelkedett a térségben a járvány kezdete óta igazolt esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből.
Az új esetek kapcsán az országos módszertannak megfelelően ezúttal sem közölték, hogy mely települések érintettek.
Intézményes karanténban mindössze tízen, otthoni elkülönítésben pedig 1420-an tartózkodnak a megyében, 102-vel kevesebben, mint egy nappal korábban. A karanténközpontokat eddig 1018-an hagyták el, otthonaikat pedig 8909-en a kéthetes elkülönítési időszak lejártával.
Mint beszámoltunk róla, közel felére csökkent az elmúlt 24 órában az egy nap alatt regisztrált koronavírusos esetek száma Romániában. Számuk immár meghaladta a 22 000-et, ugyanakkor az ország területén eddig 1427 elhalálozást jegyeztek, 17-tel többet, mint egy nappal korábban – közölte hétfői jelentésében a Stratégiai Kommunikációs Csoport.

Közel felére csökkent az elmúlt 24 órában az egy nap alatt regisztrált koronavírusos esetek száma Romániában. Számuk immár meghaladta a 22 000-et, ugyanakkor az ország területén eddig 1427 elhalálozást jegyeztek, 17-tel többet, mint egy nappal korábban.
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
szóljon hozzá!