
Hétfő óta nem tért vissza az agresszív medve Kissolymosba. Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az emberre támadó nagyvadat ugyan nem sikerült kilőni Kissolymosban, de a vadászok ráleltek egy bocsos anyamedvére a település határában, amelyet mostanra sikerült elűzni. Ha újra felbukkan az agresszív egyed, ismét bizottsági döntést kell hozni annak ártalmatlanítása érdekében.
2023. március 14., 14:402023. március 14., 14:40
2023. március 14., 14:472023. március 14., 14:47
Vélhetően egy kifejlett medve sebesítette meg saját kertjében az idős férfit – a mellkasán és a lábán – vasárnap Kissolymosban, akit emiatt a székelyudvarhelyi kórházba kellett szállítani – mondta el lapunknak Fazakas Attila, a Hubertus Vadásztársaság igazgatója.

Többször is megjelent a vasárnapi incidens óta az emberre támadó medve Kissolymosban, ezért a szakemberekből álló bizottság annak kilövése mellett döntött. A nagyvadat azonban meg nem sikerült célkeresztbe venni.
Noha meghozta az agresszív egyed ártalmatlanításához szükséges döntést a vadászokból, állatorvosból, csendőrökből és Románandrásfalva alpolgármesteréből álló bizottság, sajnos azt nem sikerült huszonnégy órán belül végrehajtani, mivel nem találták meg a nagyvadat.
A vadásztársulat vezetője hangsúlyozta, hogy a környék biztosítása és a támadó nagyvad felkutatása során hétfőn
Az este folyamán ellenőrzés alatt tartották a helyszínt, figyelmeztetve a lakókat a veszélyre, a kedd reggeli helyszínelés során pedig már azt tapasztalták, hogy a nagyvadak elköltöztek onnan.

Saját kertjében támadt rá egy medve egy 73 éves férfira a Románandrásfalvához tartozó Kissolymosban vasárnap. Az áldozatot a mellkasán és az egyik lábán sebezte meg az állat.
Fazakas Attila megjegyezte: noha megvan rá az esély, nem lehet teljes bizonyossággal kijelenteni, hogy ez volt az idős férfire támadó nagyvad. Hozzátette, hogy egyelőre befejezték a helyszíni akciót. Ha ismét felbukkanna a településen az emberekre veszélyes nagyvad, újabb döntést kell hozzon a helyi bizottság annak érdekében, hogy a vadászok kilőhessék.
– mondta el a szakember.
Portugália és Szlovákia drónelhárító rendszereket ajánlott fel Romániának – nyilatkozta Nicușor Dan a csütörtöki EU-csúcs előtt.
Medve jelenléte miatt küldtek Ro-Alert üzenetet a csíkszeredaiaknak csütörtökön este.
Nem a régóta várt játékmenet előzetessel, hanem egy bejelentéssel rukkolt elő a Grand Theft Auto VI kiadója, a Rockstar Games csütörtök délután.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy indulni készül a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt büntetőeljárást indított Ciprian Ciucu bukaresti főpolgármester ellen. Az elöljárót 60 napra hatósági felügyelet alá helyezték.
Közösen kérte Románia és Szlovákia az Európai Bizottságtól a barnamedvék szigorú védelmi szabályainak felülvizsgálatát. A két ország szerint a növekvő állomány egyre nagyobb terhet ró a helyi közösségekre, a gazdákra és a közbiztonságra.
Keres még négy felnőttet a rendőrség Hargita megyében az idei eltűnéses esetek közül. Az év első öt hónapjában 32 bejelentést regisztráltak, a 11 eltűnt gyermeket mind megtalálták, a felnőttek közül azonban négyen továbbra sem kerültek elő.
Bár a marosvásárhelyi Víkendtelep hivatalos megnyitóját pénteken 17 órakor tartják, a strandolni vágyókat már reggel 9 órától fogadják.
CT-készüléket kapott a Szentegyházi Egészségügyi Központ, ami lehetőséget teremt a településen élőknek, hogy elvégeztessék ezeket a vizsgálatokat. Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere valóra vált álomnak nevezte az orvosi eszköz beüzemelését.
Életét vesztette egy 64 éves külföldi munkás, miután 12 méter magasból lezuhant, miközben az A3-as autópálya építésén dolgozott a Szeben megyei Felek (Avrig) közelében.
szóljon hozzá!