
Hétfő óta nem tért vissza az agresszív medve Kissolymosba. Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az emberre támadó nagyvadat ugyan nem sikerült kilőni Kissolymosban, de a vadászok ráleltek egy bocsos anyamedvére a település határában, amelyet mostanra sikerült elűzni. Ha újra felbukkan az agresszív egyed, ismét bizottsági döntést kell hozni annak ártalmatlanítása érdekében.
2023. március 14., 14:402023. március 14., 14:40
2023. március 14., 14:472023. március 14., 14:47
Vélhetően egy kifejlett medve sebesítette meg saját kertjében az idős férfit – a mellkasán és a lábán – vasárnap Kissolymosban, akit emiatt a székelyudvarhelyi kórházba kellett szállítani – mondta el lapunknak Fazakas Attila, a Hubertus Vadásztársaság igazgatója.

Többször is megjelent a vasárnapi incidens óta az emberre támadó medve Kissolymosban, ezért a szakemberekből álló bizottság annak kilövése mellett döntött. A nagyvadat azonban meg nem sikerült célkeresztbe venni.
Noha meghozta az agresszív egyed ártalmatlanításához szükséges döntést a vadászokból, állatorvosból, csendőrökből és Románandrásfalva alpolgármesteréből álló bizottság, sajnos azt nem sikerült huszonnégy órán belül végrehajtani, mivel nem találták meg a nagyvadat.
A vadásztársulat vezetője hangsúlyozta, hogy a környék biztosítása és a támadó nagyvad felkutatása során hétfőn
Az este folyamán ellenőrzés alatt tartották a helyszínt, figyelmeztetve a lakókat a veszélyre, a kedd reggeli helyszínelés során pedig már azt tapasztalták, hogy a nagyvadak elköltöztek onnan.

Saját kertjében támadt rá egy medve egy 73 éves férfira a Románandrásfalvához tartozó Kissolymosban vasárnap. Az áldozatot a mellkasán és az egyik lábán sebezte meg az állat.
Fazakas Attila megjegyezte: noha megvan rá az esély, nem lehet teljes bizonyossággal kijelenteni, hogy ez volt az idős férfire támadó nagyvad. Hozzátette, hogy egyelőre befejezték a helyszíni akciót. Ha ismét felbukkanna a településen az emberekre veszélyes nagyvad, újabb döntést kell hozzon a helyi bizottság annak érdekében, hogy a vadászok kilőhessék.
– mondta el a szakember.
Nicușor Dan államfő és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön aláírták a két állam közötti stratégiai partnerségről szóló közös nyilatkozatot a Cotroceni-palotában.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
A pénzügyminisztérium azt javasolja, hogy a kormány 2026 végéig hosszabbítsa meg a gázolaj árának kompenzálását a közúti fuvarozók számára. A tervezet szerint 2026. április 1. és december 31. között literenként 85 banis támogatást kapnának a fuvarozók.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
Más megyékhez képest ugyan hátrányból indulnak a Hargita megyei gazdák a zöldségtermesztést támogató de minimis programban, de számukra is tartogat lehetőségeket ez a csomag. Az érdekeltek még egy hónapig igényelhetnek támogatást az idei programban.
Belép a román piacra a malajziai kiskereskedelmi vállalat, a Mr. DIY – írja az MTI a Profit.ro nyomán, amely vállalat közleményéből értesült.
szóljon hozzá!