
Fotó: Gergely Imre
Hatvan élelmiszercsomagot juttat el a napokban a gyergyószentmiklósi városháza szociális igazgatósága a nehezebb sorban élő sokgyermekes családokhoz és magányos idősekhez. A csomagok tartalmát adakozók ajánlották fel.
2020. április 08., 12:162020. április 08., 12:16
Együtt egymásért, szentmiklósiakért címmel már több éve megszervezik Gyergyószentmiklóson azt a jótékonysági programot, amely során tartós élelmiszereket gyűjtenek, és ezeket rászorulóknak juttatják el. Ezt adventben és húsvét közeledtével szokták megszervezni. Idén a járványhelyzet miatt nem volt arra lehetőség, hogy a korábbi alkalmakhoz hasonlóan civil szervezetek összefogásával, látványos műsoros akciók keretében történjen a gyűjtés.
A bevezetett óvintézkedések miatt felhívás, hirdetés sem történt erre vonatkozóan, mégis érkeztek az adományok.
– mondta Gereőffy Imola, a városháza szociális igazgatósága vezetője.
Fotó: Gergely Imre
Magánszemélyek, civil szervezetek, vállalkozások hozták el az élelmiszeradományokat. Az első húsz élelmiszercsomagot kedden juttatták el az érintettekhez. Amint Gereőffy Imola elmondta, a húsvéti akció mellett folyamatosan gondoskodnak a tőlük segítséget kérő idősekről, akik a mostani járványveszély miatti kijárási korlátozást komolyan veszik és nem lépnek ki a lakásaikból.
Fotó: Gergely Imre
Egyeseknek bevásárolni segítenek a helyi szociális igazgatóság által koordinált önkéntesek, másoknak pedig a szeretetkonyháról heti háromszor több napi ebédhez elegendő főtt ételt visznek. Szükség van erre is, miután a szeretetkonyha ebédlője sem működhet a korlátozások miatt.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd reggel, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetősége által hétfő este adott ultimátum lejárta után bejelentette, hogy álláspontja nem változott, nem adja vissza kormányalakítási megbízását.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely szerdán déltől csütörtök éjjel két óráig érvényes többek között Maros és Hargita megyére is.
Jelentősen felmelegszik az idő június végére, a hőmérsékletek meghaladják majd a sokéves átlagot, miközben az ország nagy részén kevés csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Eszméletlen állapotban emeltek ki egy 14 éves fiút hétfőn délután egy tó vizéből a Botoșani megyei Dorohoiban. A tűzoltók több mint kétméteres mélységben találták meg az áldozatot.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) úgy döntött, hogy nem támogatja Adrian Veștea kormányának beiktatását, mivel jelölése a parlamentáris demokrácia szellemének megsértésével és a liberálisokkal való egyeztetés nélkül történt.
A 2026-os focivébé kezdetén mindannyian szembesülhettünk azzal a ténnyel, hogy a magyarországi közmédia sportcsatornája, az M4 Sport geokódolás alá zárja a közvetítéseit. Pedig a legutóbbi, 2022-es katari vébén nem így volt. Mi történt azóta?
A Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb elemzése szerint a romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az Európai Unióban az elmúlt 15 évben.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn este televíziós szereplésre hivatkozva távozott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürójának üléséről.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kormányzati részvételt ajánlott az RMDSZ-nek – számolt be Csoma Botond, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
szóljon hozzá!