
Képünk illusztráció
Fotó: Csató Andrea
Több, első- és másodfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken. A vasárnaptól hétfő estig érvényes figyelmeztetések heves esőzésekre, árvizekre, valamint gyors vízszintemelkedésre vonatkoznak az Olt, a Homoród és a Tatros folyókon – tájékoztat közleményében a Hargita megyei tűzoltóság.
2024. szeptember 27., 15:582024. szeptember 27., 15:58
Szélsőséges időjárás miatt elsőfokú (sárga) riasztás van érvényben vasárnap délelőtt 10 órától hétfőn este 10-ig Hargita megyében. Az említett időintervallumban akár 65 kilométer/órás széllökések is lehetnek, és négyzetméterenként 25–40, elszigetelten 50 liternyi csapadék is hullhat – olvasható a Hargita megyei tűzoltóság közleményében.
Ugyanakkor vasárnap délelőtt 10 órától hétfő délig másodfokú (narancssárga) riasztás lesz érvényben viharos szél, heves esőzés és jelentős hőmérséklet-csökkenés miatt. Az említett időszakban
Emellett vasárnap reggel 6 órától hétfő éjfélig elsőfokú árvízvédelmi készültség is lesz a megyében, mely az Olt, a Homoród és a Tatros folyók vízgyűjtő területeire vonatkozik.

Heves esőzések várhatók Romániában a hét végén az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken kibocsátott figyelmeztető előrejelzései szerint.
Ugyan nem kirívó hideggel, de a maga mínusz 3,4 Celsius-fokával Csíkszereda volt az ország leghidegebb pontja csütörtökre virradóan.
A kormány várhatóan január végén fogadja el a jövő évi állami költségvetést – nyilatkozta szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Ha az igazságszolgáltatási rendszernek a Recorder dokumentumfilmjében jelzett rendszerszintű problémái beigazolódnak, törvénymódosításokra lesz szükség – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.
Szerdán este tartották a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért vívott televíziós vetélkedő döntőjét. A finálét a Gyergyószentmiklós–Cegléd várospáros nyerte.
Noha még nem sikerült elérni a víz árának módosítását, a csíkszentkirályi Ecken Közmű egy évre szóló ideiglenes működési engedélyt kapott. Szintén egy évvel hosszabbították meg az ügyvezető szerződését is, ezalatt rendezni kell a helyzetet.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
A Prahova megyei vízválság kapcsán végzett ellenőrzésekről és az ezek nyomán hozott intézkedésekről számolt be a környezetvédelmi miniszter.
Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.
Rendkívüli ülésen döntött a Hargita megyei önkormányzat a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság költségvetésének a kiegészítéséről szerdán, hogy az intézmény alkalmazottai megkaphassák fizetésüket.
Kidobott az emeletről egy macskát egy bukaresti férfi, súlyos sérüléseket okozva az állatnak, ezért a rendőrség előbb őrizetbe vette állatkínzás gyanújával, majd hatvannapos hatósági felügyeletet rendeltek el ellene.
szóljon hozzá!