
Képünk illusztráció
Fotó: Csató Andrea
Több, első- és másodfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken. A vasárnaptól hétfő estig érvényes figyelmeztetések heves esőzésekre, árvizekre, valamint gyors vízszintemelkedésre vonatkoznak az Olt, a Homoród és a Tatros folyókon – tájékoztat közleményében a Hargita megyei tűzoltóság.
2024. szeptember 27., 15:582024. szeptember 27., 15:58
Szélsőséges időjárás miatt elsőfokú (sárga) riasztás van érvényben vasárnap délelőtt 10 órától hétfőn este 10-ig Hargita megyében. Az említett időintervallumban akár 65 kilométer/órás széllökések is lehetnek, és négyzetméterenként 25–40, elszigetelten 50 liternyi csapadék is hullhat – olvasható a Hargita megyei tűzoltóság közleményében.
Ugyanakkor vasárnap délelőtt 10 órától hétfő délig másodfokú (narancssárga) riasztás lesz érvényben viharos szél, heves esőzés és jelentős hőmérséklet-csökkenés miatt. Az említett időszakban
Emellett vasárnap reggel 6 órától hétfő éjfélig elsőfokú árvízvédelmi készültség is lesz a megyében, mely az Olt, a Homoród és a Tatros folyók vízgyűjtő területeire vonatkozik.

Heves esőzések várhatók Romániában a hét végén az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken kibocsátott figyelmeztető előrejelzései szerint.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök csütörtökön a Cotroceni-palotában kijelentette, hogy nem politikusokból, hanem szakemberekből álló kormányt terjeszt a parlament elé.
Nicușor Dan államfő csütörtökön bejelentette, hogy Eugen Tomac európai parlamenti képviselőt bízta meg kormányalakítással.
A magyar történelem legfájdalmasabb napjára, a trianoni békediktátum 106. évfordulójára emlékeztek Csíksomlyón csütörtökön a Székely Hadosztály emlékművénél. Ez a nap a magyar megmaradás ünnepe is egyben.
Az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) az új közalkalmazotti bértörvény tervezetének azonnali visszavonását követeli.
A Nagyszeben-Pitești (A1) autópálya Tigveni-Curtea de Argeș szakasza a szerződésben foglalt 2027 februári határidőnél körülbelül hat hónappal korábban nyitható meg a forgalom előtt.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Mindenki magyar, aki magyarnak vallja magát, magyarul gondolkodik, álmodik és aki szeret magyarnak lenni, éljen bárhol a nagyvilágban – jelentette ki Magyar Péter a Nemzeti összetartozás napján, csütörtökön Budapesten, a Kossuth téren.
Csütörtökön délelőtt 10 és éjjel 11 óra között elsőfokú, sárga jelzésű meteorológiai riasztás van érvényben légköri instabilitás és jelentős mennyiségű záporok miatt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
szóljon hozzá!