Figyelmen kívül hagyva. Mintha ott se lennének ezek a táblák
Fotó: Beliczay László
Hiába alakítottak ki parkolót a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság, valamint a Hargita Megyei Mozgássérültek Szervezete által üzemeltetett székelyudvarhelyi mozgásfejlesztő és rehabilitációs központ udvarán, a megállóhelyeket rendszerint nem a jogosultak használják. A helyzet állandó vitákat szül.
2021. december 06., 08:232021. december 06., 08:23
2021. december 06., 12:032021. december 06., 12:03
Mintegy négy éve, civil szervezetekkel együttműködve alakítottak ki zöldövezetet, valamint parkolóhelyeket a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság, valamint a Hargita Megyei Mozgássérültek Szervezete által üzemeltetett, a székelyudvarhelyi Villanytelep utcában lévő mozgásfejlesztő és rehabilitációs központ udvarán – emlékezett vissza Lőrincz Géza, aki az egység működéséért felel. Mint mondta, mindezt azért tették, hogy könnyebben megközelíthető legyen a helyszín a kezelésre járó betegek számára, esetleg megállóhelyet biztosíthassanak a más településről érkező szakembereknek.
Helyszínre érkezésünkkor hét autóból kettő parkolt jogosan a központ udvarán, de Lőrincz Géza rámutatott, hogy a helyzetek többségében a helyzet ennél jóval elkeserítőbb, hiszen tumultus van az udvaron. Éppen ezért a betegeknek vagy az őket szállítóknak nem marad hely, így kénytelenek távolabb megállni autóikkal. A helyzet javulása érdekében jelzőtáblákat is kihelyeztek a rehabilitációs központ udvarán, illetve annak bejáratánál, de azt sem veszi figyelembe a többség. A kezeléseket végző szakemberektől megtudtuk, hogy az esetek túlnyomó részében hiába szólítják fel a szabálytalanul parkolókat, úgysem mozdulnak el autóikkal, ez inkább csak vitát szül, eredményt nem. Néhányan csak akkor távoznak a helyszínről, ha rendőrség kihívásával fenyegetik meg őket.
– fogalmazott egyikük. Abban mindenki egyetértett, hogy nem is lennének akkora problémák, ha legalább egy-két parkolóhelyet szabadon hagynának az emberek, de legtöbbször ez sem történik meg.
Fotó: Beliczay László
Egy szülővel is találkoztunk a helyszínen, aki mozgáskorlátozott gyerekét vitte kezelésre. Ő is csak a már leírtakat tudta megismételni a kialakult helyzettel kapcsolatban, illetve arra kérte az autósokat, hogy legyenek tekintettel a nehezebb helyzetben lévő társaikra. „Higgyék el, hogy nincs könnyű dolgunk, minek ezt még tetézni?” – tette fel a költői kérdést.
Több mint négy tonna kábítószert semmisített meg a rendőrség az év első kilenc hónapjában.
Elfogadta szerdán a képviselőház döntő házként azt a törvénytervezetet, amely kötelezővé teszi a gépjármű-felelősségbiztosítást az elektromos kerékpárok és rollerek esetében is.
Az iskolakezdés után felfutott a koronavírusos megbetegedések száma, de már csökkenőben van, legalábbis a székelyudvarhelyi zónában. Megyeszerte ez inkább hullámzást mutat, eltérő időben nőnek és csökkennek az esetszámok az egyes térségekben.
A Richter-skála szerint 4,2-es erősségű földrengés történt szerdán 10 óra 23 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Vakációra mennek a diákok a pénteki tanórák után, a tanév rendjének megfelelően november 3-án kezdődik újra a tanítás.
Nem hatoltak be Románia légterébe azok a harci drónok, amelyekkel Oroszország megtámadta az éjszaka folyamán a határhoz közeli ukrajnai településeket – közölte szerdán a román védelmi minisztérium.
December 7-én tartják az időközi polgármester-választást Bukarestben – ismertette a kedd esti koalíciós egyeztetésen hozott döntést a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke, Ciprian Ciucu.
Menesztették az Országos Sóipari Társaság (Salrom) vezetését, miután a parajdi bányakatasztrófa nyomán több hivatalos vizsgálat is súlyos mulasztásokat és hibás döntéseket állapított meg a vállalat vezetésében.
Zsigmond Attila Emelt fővel című dokumentumfilmjének bemutatójára várják az érdeklődőket a gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeumba. Az eseményre október 24-én, pénteken 18 órától kerül sor.
A gyergyószentmiklósi Pro Art Galéria október 24-én, pénteken 18 órától kettős kiállításmegnyitóra várja az érdeklődőket.
1 hozzászólás