
Fejfájás. Csak online oktatás esetén kérhet a szülő gyerekfelügyeleti szabadságot. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A szülőknek nincs lehetőségük a két hetes kényszervakáció idejére gyerekfelügyeleti szabadságot kérni, ráadásul módosítani sem lehet a rendeleten a kormányválság miatt. Csép Éva Andrea parlamenti képviselő világosított fel a részletekről.
2021. október 27., 09:002021. október 27., 09:00
2021. október 27., 10:082021. október 27., 10:08
Annak ellenére, hogy Sorin Cîmpeanu tanügyminiszter a tanév kezdetén többször is hangsúlyozta, a tanintézetek lesznek a legutolsók, amelyek bezárnak, ha a járványhelyzet súlyosbodik, az iskolákat és óvodákat zárták be elsőként. Igaz, hogy
Ezen a héten az óvodásoknak és kisiskolásoknak amúgy is járt volna az őszi szünet, ötödik osztálytól felfelé viszont már nem. A következő hét azonban minden tanulónak kényszervakációt jelent a járvány megfékezésének érdekében.
Az Országos Vészhelyzeti Bizottság (CNSU) a kényszervakáció elrendelése mellett arra is felhatalmazta az oktatási minisztériumot, hogy
A korlátozásokat elrendelő kormányrendelet arról szól, hogy a gyerekfelügyeletre ugyanazokat a jogosultságokat meg fogják kapni a szülők, amikor bezárnak az iskolák, mint az elmúlt időszakban, de ez a két hét kényszervakáció nincs benne – tudtuk meg Csép Éva Andreától, az RMDSZ szociális és családügyekért felelős parlamenti képviselőjétől.
– fogalmazott a képviselő. Hozzátette, ez is annak a következménye, hogy kormányválság van Romániában.
Mint ismert, gyermekfelügyeleti szabadságot abban az esetben kérhet az egyik szülő, ha 12 évesnél kisebb iskolás gyereket (fogyatékkal élő gyerek esetében 26 év a korhatár) nevelnek, valamint a másik szülő nem igényelt fizetett szabadnapot ugyanezen törvény alapján. Szempont az is, hogy
Tehát akkor igényelhetnek a szülők gyerekfelügyeleti szabadságot, ha november 5-e után online oktatást rendelnek el a járványhelyzet súlyosbodásának megfékezésére.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
szóljon hozzá!