
A tiszta ivóvízre még éveket kell várni, addig a lakosságnak gondoskodnia kell szükségleteiről. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Csíkkozmáson hivatalossá vált, amit eddig az ott lakók saját szemükkel is láttak: a vezetékes víz néha túl zavaros, ezért emberi fogyasztásra nem alkalmas. Emiatt csak tisztálkodásra használható, az árát pedig csökkentették – a tiszta vízre viszont még várni kell.
2020. november 11., 09:032020. november 11., 09:03
Évek óta panaszkodnak a csíkkozmásiak a csapvíz minőségére, amely főként esőzések után válik sötétebbé, zavarosabbá. Ezelőtt több mint két évvel a lakók azt kifogásolták, hogy
A probléma oka, hogy a vezetékes vizet nem forrásból vagy kútból, hanem
A sorozatos lakossági panaszok nyomán a szolgáltató által beterjesztett javaslatot az országos árszabályozó szakhatóság (ANRSC) jóváhagyta, ennek alapján 30 százalékkal árcsökkentést alkalmaznak novembertől – tudatta a helyzetet a Harvíz Rt.
A szolgáltató ígérete szerint továbbra is fertőtlenítik és folyamatosan próbálják javítani a vezetékes víz minőségét, illetve csökkentik a vízelvételek számát és időtartamát.
Szántó László csíkkozmási polgármester szerint ugyan sok községbeli rendelkezik saját kúttal, amelynek vizét használhatja, de a lakosság egy része nem, ezért nekik olyan esetekben, amikor a víz színe, minősége láthatóan megváltozik, más módon kell ellátniuk magukat.
– magyarázta a községvezető, aki szerint ilyenkor figyelmeztetni szokták az embereket. Hozzátette, ha lenne mindenkinek alternatív vízellátási lehetősége, akkor nem kellene ehhez a megoldáshoz folyamodni, egy-két napig kellene szüneteltetni a szolgáltatást, hogy a vízminőség ismét helyreálljon. Mint elmondta, vannak, akik ilyen esetekre
A megoldást a Harvíz Rt. tervezett, európai uniós támogatással megvalósuló nagyberuházása jelenti majd, amelynek kivitelezése nyomán az alcsíki községeket ellátó gerincvezeték a szépvízi víztározóból juttatja el Kozmásra is a megfelelő minőségű ivóvizet. Erre viszont még várni kell, a projekt kivitelezési határideje három év múlva jár le.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.
Az Alkotmánybíróság (Ab) tagjai pénteki döntésükkel kimondták, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnöknek és az Ab elnökének is távoznia kell – közölte Magyar Péter kormányfő a Facebook-oldalán.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) országos vezetősége pénteken egyhangú szavazással úgy döntött, hogy Dominic Fritz marad a párt elnöke.
A drónincidensekről szóló egyeztetés a jövő héten a lengyelországi Gdañskban folytatódik, ahol Románia részt vesz az úgynevezett Helsinki-formátum ülésén – jelentette ki az EU-csúcs után pénteken Nicușor Dan.
A nyári vakációban hosszított nyitva tartással 10 és 21 óra között tart nyitva a Szécsenyi Sportpark hétfőtől kezdve – adták hírül a sportpark Facebook oldalán.
Összegyűjtötte a beteglátogatás legfontosabb szabályait a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház. A pénteken közzétett tájékoztatóban arra kérik a hozzátartozókat, hogy legyenek tekintettel a többi betegre és a személyzet munkájára is.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy Adrian Veștea miniszterelnökké jelölését tartotta a legnagyobb eséllyel megszavazható megoldásnak, miután a pártok egyike sem tudott parlamenti többséget javasolni.
Románia célja, hogy az Európai Unió következő többéves költségvetése minél nagyobb legyen, mert így az ország nettó uniós forrásbevétele is nagyobb lehet – jelentette ki pénteken Nicușor Dan a nyári EU-csúcs végén.
Dominic Fritzet nem összeférhetetlenséggel vagy bűncselekmény elkövetésével vádolják, hanem érdekellentéttel, és ez a szabálysértés nem vonja maga után a polgármesteri mandátum elvesztését – jelentette ki Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
A Marosvásárhelyi Ítélőtábla két hónap múlva hirdethet ítéletet azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és 12 másik személy elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
2 hozzászólás