
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Az előző napokhoz képest jóval enyhébb időre ébredhettek Székelyföld lakói, míg csütörtök és szerda reggel is átlagban jóval mínusz 10 Celsius-fok alatt volt a hőmérő higanyszála a térségben, addig péntek reggelre egy helyen sem haladta meg az említett értéket a hőmérséklet.
2022. január 14., 09:382022. január 14., 09:38
2022. január 14., 09:442022. január 14., 09:44
Az országban a leghidegebbet a háromszéki Lakóca-tetőn és Bodzafordulón mérték reggel kilenc órakor, mínusz tíz Celsius-fokot. A Bucsin-tetőn mínusz nyolc Celsius-fokra süllyedt a hőmérséklet.
Székelyudvarhelyen mínusz 5-ön, Csíkszeredában pedig mínusz 4-en állt a hőmérők higanyszála. Sepsiszentgyörgyön mínusz 3, Kézdivásárhelyen mínusz 4, Marosvásárhelyen pedig szintén mínusz 4 Celsius-fokra esett le a hőmérséklet.
A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
Meghalt egy 36 éves nő a Kolozs megyei Aranyoslóna településen, miután megkéselték egy több személyt érintő spontán összetűzésben – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
Ismét megkapta a moldovai állampolgárságot Traian Băsescu volt román államfő – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Maia Sandu moldovai elnök.
Indul a CityApp applikáció kivitelezése, aláírta Székelyudvarhely és Gyergyószentmiklós polgármestere a két város közös, digitalizációját fejlesztő applikációra benyújtott pályázat finanszírozási szerződését pénteken.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.
szóljon hozzá!