
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Ilyen sem volt még: -1 új esetet jelentettek hétfőn Hargita megyében, ami valószínűleg azt jelenteti, hogy hiba csúszott a vasárnapi számításokba, így javítani kellett az értékeket. Tulajdonképpen tehát hosszú idő után egyetlen új koronavírus-fertőzést sem igazoltak a megyében.
2020. szeptember 21., 13:192020. szeptember 21., 13:19
Nem igazoltak új koronavírus-fertőzéseket hétfőn Hargita megyében, sőt, a vasárnapi értékeket is helyesbítették, egy esettel ugyanis többet jelentettek a valós állapotnál – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. A javított adatok szerint a járvány kezdete óta 883 megbetegedést azonosítottak a térségben (vasárnap még 884-et közöltek), a gyógyultak száma 753-ra emelkedett (néggyel több mint egy nappal korábban), eddig 35 személy halála volt összefüggésbe hozható a járvánnyal, a megye kórházaiban pedig összesen 84 fertőzöttet kezelnek vagy tartanak megfigyelés alatt. Hargita megyében 12 személy tartózkodik otthoni elkülönítésben, 177-en pedig házi karanténban vannak.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében ezúttal két személy esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
szóljon hozzá!