
Gyergyószárhegy terveztetett címere és a Lázár grófok szimbóluma. Képek forrása: Gyergyószárhegy Önkormányzata
Gyergyószárhegynek el kell távolítania nyilvános felületeiről a több mint két évtizede használt címerét. Egy helyi egyesület ugyanis levédette a Lázár grófi család címerét, amely eddig a község címerében is központi helyen szerepelt. Szárhegy most új címert kell terveztessen.
2023. február 02., 10:302023. február 02., 10:30
2023. február 02., 12:372023. február 02., 12:37
Az önkormányzat közösségi oldalán Danguly Ervin polgármester arról tájékoztatta a szárhegyieket, hogy a Lázár Kastély Egyesület levédette a grófok címerét, amely így nem szerepelhet a község címerében. Erre felszólításban is kötelezte az önkormányzatot az Egyesület elnöke, Vormair Tivadar.
Megkeresésünkre Danguly Ervin elmondta,
A községvezető lapunknak kifejtette, próbált egyeztetni az ügyben Vormair Tivadarral, de nem vezetett eredményre. Nincs más választásuk,
Az ügyben próbáltuk megkeresni Vormair Tivadart is. Egyelőre nem sikerült elérnünk; amint beszélni tudunk vele, az ő álláspontját is ismertetni fogjuk.
Vormair Tivadar: nyitottak vagyunk a tárgyalásra
„Valóban, a Lázár-címert sok éve használja a község a címerében, de ezt nem jogszerűen tették, ugyanis erre nem volt kormányrendelet, és a család engedélyét sem kérték. Sem engem, sem más családtagot nem kerestek meg ezzel” – mutatott rá megkeresésünkre válaszolva Vormair Tivadar, a család képviselője.
Elmondta, az egyesület 2022. január 16-án kapta meg a teljes jogosultságot a Lázár-címerre. „Nem zárkózunk el attól, hogy használhassa a falu, de ez az elkövetkezőkben tárgyalásokat igényel. Ez a mi családi címerünk, egyesületünk logója, jogosan védtük le. Hogy mi lesz ezután, azt a jövőre bízzuk, mi nyitottak vagyunk a tárgyalásra” – mondta Vormair Tivadar.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ 2026. október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint márciusban 11 928 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 30-cal többnek, mint előző hónapban.
Szombaton is tovább drágult az üzemanyag, egyre kevesebb azon töltőállomások száma, ahol még lehet benzint tankolni 9 lej alatt.
Akár mínusz 8 Celsius-fokig is süllyedhet a hőmérséklet vasárnapra virradóra Hargita megye magasabban fekvő pontjain és a hegyközi medencékben. Jövő héttől azonban már érkezik a felmelgedés.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni péntek éjjeli orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott szombat reggel a védelmi minisztérium.
1 hozzászólás