
Fotó: Veres Nándor
Idén már ötödik alkalommal szervezték meg Borospatakán az ARTSTART4U Mesterkurzust, amely klasszikus zenei tehetségek számára nyújt oktatási és kiugrási lehetőséget. A több mint egy hetes szakmai táborban idén is magasan képzett oktatóktól és korrepetitoroktól tanulhattak a diákok.
2020. szeptember 11., 23:022020. szeptember 11., 23:02
2020. szeptember 15., 10:132020. szeptember 15., 10:13
Az esemény pénteken tartott záróestéjén elhangzott: minőségi és koncentrált zenei munka zajlott az elmúlt napokban. Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetője elmondta, Magyarország kormányának nevében köszöni Molnár Levente operaénekesnek, hogy nem engedik elkallódni a külhoni fiatal tehetséget.
Fotó: Veres Nándor
Az est fénypontjaként kiemelte, hogy Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa, a Class Értékeink Egyesület és Maros megye tanácsa közösen határozott úgy, hogy
Érdeklődésünkre a főkonzul beavatott az ösztöndíj részleteibe: „Minden év január 22-én, a magyar kultúra napján, komolyzenei koncertet szervezünk Marosvásárhelyen, ahol évről évre színvonalas előadásokra kerül sor. Idén Erkel Ferenc Bánk bán című operáját tekinthette meg a közönség a Kultúrpalota Nagytermében.
Fotó: Veres Nándor
– magyarázta. Rámutatott, céljuk egyértelműen a felkarolás.
Fotó: Veres Nándor
„Molnár Levente a jó példa arra, hogy lehetséges a világhírnév innen, Székelyföldről indulva is. Mi ezzel a díjjal ösztönözni szeretnénk a helyi vállalkozókat, mecénásokat, hogy támogassák a klasszikus zenei kultúra következő generációinak tagjait.”
Végül elismerő oklevélben részesült minden résztvevő, amely, mint elhangzott, kitűnő ajánlólevelet képez majd minden tehetség zenei karrierét összegző portfóliójában.
Fotó: Veres Nándor
A tíz napos mesterkurzust a határon túlról a Magyar Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága, a Bethlen Gábor Alap és Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa támogatta. A Hargita Megye Tanácsa által működtetett Hargita Megyei Művészeti Népiskola társszervezőként segítette a képzés létrejöttét.
Áremelkedést eredményezett Bulgáriában az euró bevezetése és az adók emelése, ezt pedig azok a turisták is meg fogják érezni, akik a déli szomszédunknál kívánnak nyaralni – figyelmeztet bejegyzésében az ANAT alelnöke, Andrei Voican.
Romániában törvény kötelezi a szülőket gyermekük rendszeres iskoláztatására, ám a szabályok betartatása a gyakorlatban nehézkes. Motívációként szociális juttatásokat helyez kilátásba az a törvénytervezet, amely a gyermekpénzt iskolai jelenléthez köti.
Hollywoodi feldolgozás készül Örkény István Tóték című regényéből Bad Major címen – adta hírül a napokban a Deadline. A bemutató dátuma egyelőre nem ismert.
Folyamatosan gyarapodik az elérhető gyógyászati szolgáltatások száma a gyergyószentmiklósi kórháznál, de emiatt már nincs elegendő hely új rendelők berendezésére. Átalakítás lehetne a megoldás, ehhez keres támogatókat az intézmény.
Nicușor Dan hétfőn kijelentette, hogy függetlenül a bizalmatlansági indítványról szóló keddi parlamenti szavazás eredményétől, Románia megőrzi nyugati irányultságát.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakciója a PSD és az AUR „szörnyszövetsége” elleni tiltakozásul nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló keddi szavazáson – jelentette be hétfőn Gabriel Andronache frakcióvezető.
Nicușor Dan szerint „kizárt” az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen, ha a parlament kedden megszavazza a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai kedden jelen lesznek a parlament két házának együttes ülésén, de nem szavaznak a bizalmatlansági indítványról – jelentette be hétfőn Dominic Fritz pártelnök.
szóljon hozzá!