
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kevesebben, de egyre súlyosabb állapotban kerülnek kórházba a koronavírusos betegek, legalábbis erről számolnak be az egészségügyi intézmények illetékesei. A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy ha pozitív lesz a tesztjük vagy tüneteket észlelnek magukon, mindenképp forduljanak orvoshoz.
2021. szeptember 08., 14:502021. szeptember 08., 14:50
A Maros Megyei Klinikai Kórház vezetője, Ovidiu Gârbovan szerint aggodalomra ad okot, hogy sokan súlyos állapotban kerülnek az intézménybe, és az átlagosnál többen egyenesen az intenzív terápiára. Mint elmondta, jelenleg 14 koronavírusos beteg van beutalva a fertőző betegségek klinikájára, nyolc az intenzív terápiára. Korábban több tíz betegből került ki egy-egy olyan eset, aki súlyosabb állapotba került és intenzív ellátásra szorult.
A Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórházban három koronavírusos beteget kezelnek, egynek súlyos az állapota.
A Székelyudvarhelyi Városi Kórházban, mint az intézmény sajtószóvivője, Zörgő Noémi elmondta, jelenleg 12 koronavírusos beteget kezelnek, és egy személy van beutalva az intenzív terápiára, de ő csak oxigénmaszk használatára kényszerül, nincs lélegeztetőgépen. Megtudtuk, az elmúlt napokban napi eggyel nőtt a betegek száma.
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban jelenleg 16 Covid-19 beteget látnak el – tudtuk meg Kiss Edittől, a kórház sajtóreferensétől. Az esetek többsége középsúlyos, kilencen szorulnak oxigénes légzéstámogatásra; minden beteg felnőtt. További két személy van kórházban a koronavírus-fertőzés gyanújával. Intenzív terápiás ellátásra egy Covid-beteg szorul, őt egy másik városból szállították át.
Kiss Edittől megtudtuk, hogy az esetek többsége nem súlyos, de sajnos ennek az ellenkezőjére is volt nemrég példa: egy 41 éves beteg otthon kezelte magát két hétig – légúti tünetei és hát-, illetve mellkasi fájdalmai voltak –, akkor ment a kórházba, amikor súlyosbodtak a tünetei, de ekkor néhány óra alatt hirtelen annyira romlott az állapota, hogy rövid időn belül elhunyt. A páciens nem volt beoltva koronavírus ellen. A kórház járványtanász főorvosa azt tanácsolja, hogy
Ez nem jelenti azt, hogy mindenképpen kórházba utalják, ha ugyanis nem súlyos az állapota, akkor otthon is megkaphatja a kezelést. A fontos az, hogy időben mérjék fel a beteg állapotát, ne az utolsó pillanatban kerüljenek szakemberhez a betegek.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
Az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közzétett adatai szerint idén januárban 5403 cég szűnt meg Romániában, 47,22 százalékkal több, mint 2025 első hónapjában (3670).
szóljon hozzá!