
Csak Németországba lehet repülni Marosvásárhelyről. Archív
Fotó: Haáz Vince
Felfüggesztették két hétre a Nagy-Britanniából és Észak-Írországból érkező repülőgépjáratokat, miután Angliában a koronavírus egy új törzse jelent meg. Az Országos Vészhelyzeti Bizottság (CNSU) vasárnap este hozta meg döntését, amely hétfő este hét órától érvényes.
2020. december 21., 12:122020. december 21., 12:12
Marosvásárhelyen a Transilvania repülőtérre hétfőn este fél tízkor kellene megérkezzen a londoni járat, de az utolsó pillanatban törölték ezt. Mint Peti András, a repülőtér igazgatója a Székelyhonnak elmondta, a december 11-én újraindított, heti kétszeri londoni (lutoni) járat iránt nagy volt az érdeklődés, különösen a hazaérkezők részéről, mindig utasokkal teli érkeztek a járatok. Az igazgató szerint az utasok és a személyzet biztonsága, egészsége mindennél fontosabb, így érthető, hogy felfüggesztették tizennégy napra a járatokat. Jelenleg Marosvásárhelyről Németországba – Memmingenbe és Dortmundba – lehet utazni, illetve az onnan érkező gépeket fogadják.
A CNSU döntése értelmében azok a személyek, akik december 21-étől érkeznek Angliából, kéthetes karanténba kell vonuljanak.
Nem fognak csökkenni a katonai nyugdíjak, mint ahogyan a katonák fizetése és egyéb juttatásaik sem – jelentette ki szerda este Radu Miruță védelmi miniszter.
Nicușor Dan államfő részt vesz Washingtonban a Donald Trump amerikai elnök szevezte Béketanács első ülésén, csütörtökön. Románia megfigyelőként lesz jelen az egyeztetésen.
A fertőző felső légúti megbetegedések összesített száma is csökkent Hargita megyében, de ezen belül az influenzás esetek számában még egyértelműbb visszaesés tapasztalható. A szövődményes, azaz tüdőgyulladás-esetek száma viszont nőtt.
A központi állami intézmények személyi kiadásainak tízszázalékos csökkentését írja elő a közigazgatási reformról szóló sürgősségirendelet-tervezet, amelyet a koalíció által jóváhagyott formában bocsátott szerdán közvitára a fejlesztési minisztérium.
A lakossági földgáz végfelhasználói ára április elseje után nem fogja meghaladni a jelenlegi maximális szintet, mert a kormány egy új, átlátható árszabályozási rendszert vezet be – jelentette ki szerdán Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Felhívással fordult szerdán a marosvásárhelyi magyarsághoz a Székely Nemzeti Tanács (SZNT), arra kérve a közösség tagjait, hogy vegyenek részt a március 10-i, székely szabadság napi megemlékezésen és felvonuláson.
Sorin Grindeanu képviselőházi elnök az alsóház szerdai ülésén azt mondta a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselőjének, Emanuel Ungureanunak, hogy többé nem engedi felszólalni a plénumban, ha nincs megfelelően felöltözve.
A Kájoni János Megyei Könyvtár digitális készségfejlesztési központtá válik a harmincnyolc Hargita megyei könyvtárat érintő projektje révén.
Románia öt éven belül kezdhet érdemben tárgyalni az euróövezethez való csatlakozás időpontjáról, ha sikerül tartósan 3 százalék alá csökkenteni a költségvetési hiányt – jelentette ki szerdán Mugur Isărescu.
1 hozzászólás