
Archív
Fotó: Boda L. Gergely
Egy csíkszeredai cég által elvégzett kataszteri felmérés ügyében hallgatták meg szerda délután a Maros Megyei Törvényszéken Ráduly Róbert és Szőke Domokos három tanúját, a csíkszeredai polgármester és alpolgármester elleni büntetőper újabb tárgyalásán. Egyik vád ellenük, hogy a városban 2006 és 2011 között elvégzett és kifizetett topográfiai felmérés haszontalan volt, és nem szabadott volna azt kifizetni.
2018. május 10., 09:142018. május 10., 09:14
A tanúk között volt a csíkszeredai polgármesteri hivatal két alkalmazottja, aki a szerződés értelmében ellenőrizték a munkálatokat, valamint az azt végző, a meghirdetett versenytárgyaláson nyertes cég vezérigazgatója is.
A tanúk mindhárman a védelem részéről érkeztek, nekik elsőként a védőügyvédek tettek fel kérdéseket. Például arra is rákérdeztek, hogy Szőke Domokos megpróbálta-e valamilyen módon befolyásolni a tevékenységet, ha a munkálatokkal kapcsolatosan felmerülő hibákat jelezték a cégnek, milyen gyakran, hogyan és mikor korrigálták a hiányosságokat. A tanúk elmondták,
A polgármesteri hivatal egyik alkalmazottja két éven keresztül hetente negyven ingatlant ellenőrzött két másik kollégájával együtt. Arra a kérdésre, hogy hasznos volt-e ez a munka a polgármesteri hivatal számára, mindhárom tanú igennel válaszolt. Elhangzott, hogy
ami elsősorban a telkek és ingatlanok viszonyai tisztázásának tudható be. De nem csupán a város számára hozott hasznot mindez, hanem magának a kataszteri hivatalnak is, hiszen az adatbázist az is megkapta – hangsúlyozta az egyik tanú. Azt is elmondta a cég vezetője, hogy a szerződésben rögzítettek alapján végezték a vállalt munkát és annak ellenértékét is annak megfelelően kapták,
Az ügyész többek közt a munkálatok időszakára volt kíváncsi, és arra, hogy miképp történt az átvétel, jelen volt-e valaki ott a kataszteri hivatal részéről. A következő tárgyalás időpontját június 6-ra tűzték ki.
Több vádpont is van
Csíkszereda polgármesterét és alpolgármesterét a 2015. áprilisának végén végrehajtott házkutatások után vették őrizetbe, majd hatósági felügyelet alá kerültek, utána pedig az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) Ráduly Róbert Kálmánt háromrendbeli hivatali visszaéléssel és érdekkonfliktussal, Szőke Domokost négyrendbeli hivatali visszaéléssel és okirat-hamisításra való felbujtással vádolta meg. A tisztségviselőket többek között azzal is megvádolták, hogy jogosulatlanul használták országon belüli kiszállásokra a hivatali gépkocsit, illetve, hogy megkárosították a Hargita és Kovászna Megyei Ortodox Püspökséget, amikor a Sapientia egyetemnek kiadott építkezési engedély kibocsájtásakor nem vették figyelembe az ortodox templom műemlék jellegét. A vádhatóság a polgármesteri hivatal megbízásából elvégzett kataszteri felmérést, a Rét utcai park építési költségeinek elszámolását is kifogásolja, illetve egy ingatlanbérleti szerződés módosítását. A pert 2016 márciusa óta a DNA kérésére a Maros Megyei Törvényszék tárgyalja, mert a vádhatóság fenntartásokat fogalmazott meg a Hargita Megyei Törvényszék bíráinak pártatlanságával kapcsolatban. Az elöljárók alaptalannak tartják és elutasítják az ellenük felhozott vádakat.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!